Roma i Lacio u trci za Ligu šampiona, Mihajlović bolji od Manćinija

1 komentar(a)
Antonio Kandreva, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.03.2015. 21:57h

Roma je konačno pobijedila u Seriji A, prvi put od 6. februara, i opet je to uradila na gostovanju.

"Vučica" je slavila u Ćezeni sa 1:0 (gol Danijelea de Rosija) i tako poslala jasnu poruku Laciju da ne želi tek tako da se odrekne drugog mjesta. Ali, iste planove ima i Lacio - manji rimski klub je rutinski savladao Veronu sa 2:0 i zadržao bod minusa u odnosu na omraženog rivala iz Vječnog grada.

"Karakter i želju za pobjedom - to sam želio da vidim i ekipa je to pokazala", rekao je trener Rome Rudi Garsija.

Korak za rimskim tandeom je izgubio Napoli, koji je jedva izbjegao poraz u duelu sa Atalantom kod kuće (1:1), iako je od 55. minuta imao igrača više. Da makar bod ostane u Napulju pobrinuo se Duvan Sapata i pogodio glavom u 89. minutu.

U Evropu sve više vjeruje Sampdorija - tim Siniše Mihajlovića je savladao Inter evrogolom Edera iz slobodnog udarca.

Srpski trener je tako uzeo mjeru velikom prijatelju Robertu Manćiniju, kojem nikako ne ide na klupi "crno-plavih".

"Naivno smo izgubili, iako smo zaslužili da pobijedimo. Kritike? Razumijem ih, ali nijednom projektu ne može da se sudi nakon svega tri mjeseca", kazao je Manćini.

Sampdorija je sada četvrta, sa bodom više od Napolija, a dva od Fiorentine kojoj ni dva pogotka Marija Gomesa nisu bila dovoljna da u Udinama savladao Udineze (2:2).

Juventus se predstavio navijačima prvi put poslije sjajne igre u Dortmundu i plasmana u četvrtfinale Lige šampiona - u Torinu je savladana Đenova sa 1:0.

Baš kao i u Njemačkoj, čovjek odluke je bio Karlos Teves - Argentinac je majstorijom iskosa sa desne strane u 25. minutu riješio pitanje pobjednika protiv „grifona”. Popularni Apač je sredinom drugog poluvremena promašio penal, ali njegov tim nije kažnjen, pa nakon ove utakmice ima 14 bodova u odnosu na drugoplasiranu Romu.

Teves je je 16 pogodaka prvi strijelac Serija A, dao je jedan više od Maura Ikardija (Inter) i Žeremija Meneza (Milan).

Popularni Apač je sredinom drugog poluvremena promašio penal, ali njegov tim nije kažnjen, pa nakon ove utakmice ima 14 bodova u odnosu na drugoplasiranu Romu.

Tevesu je je 16 pogodaka prvi strijelac Serija A, dao je jedan više od Maura Ikardija (Inter) i Žeremija Meneza (Milan).

Juventus - Đenova 1:0 (Teves 25)

Empoli - Sasuolo 3:1 (Saponara 46, 60, Mčelidze 59 - Rugani (autogol) 49)

Ćezena - Roma 0:1 (De Rosi 41)

Lacio - Verona 2:0 (Anderson 4, Kandreva 45+2)

Napoli - Atalanta 1:1 (Sapata 89 - Pinilja 72)

Parma - Torino 0:2 (Lopes 19, Baša 73)

Sampdorija - Inter 1:0 (Eder 65)

Udineze - Fiorentina 2:2 (Vage 15, Kone 62 - Gomes 50, 52)