Roma lagano do prve pozicije, Inter remizirao na Siciliji

Rimljani ranim golovima Matije Destra i Alesandra Florencija pobijedili Kaljari
Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.09.2014. 20:54h

Pobjeda od dva gola razlike (2:0) bila je dovoljna Romi da preuzme lidersku poziciju nakon tri kola.

Rimljani su danas rutinski savladali Kaljari, postigli su gol više od šampiona (5:0 naspram 4:0 "stare dame") i u obećavajućem startu sezone upozorili torinskog velikana da ove sezone može da bude svega na Apeninima u borbi za Skudeto.

Roma je ekipu koju predvodi njen bivši trener Zdenjek Zeman načela na samom startu, kada je Matija Destro u 10. minutu iskoristio pas Alesandra Florencija i pogodio praznu mrežu gostiju sa Sardinije.

Samo tri minuta kasnije utakmica je riješena, a strijelac je bio Florenci. Ovog puta asistirao je Žervinjo...

Inter je upisao drugi remi u sezoni, opet u gostima - nakon Torina (0:0), dva boda milanskom klubu je otkinuo Palermo (1:1).

Domaćin je poveo preko Franka Vaskesa u 3. minutu, pošto je kiksao Nemanja Vidić.

Izjednačio je Mateo Kovačić u 42. minutu (Hrvatu je to peti gol ove sezone u Seriji A i Ligi Evrope), a na kraju može da se konstatuje da je Inter oštećen, jer je sudija Valeri na startu drugog poluvremena poništio regularan gol Maura Ikardija.

A Rafaelu Benitesu je sve teže na klupi Napolija. Kola su krenula nizbrdo eliminacijom u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a problemi su nastavljeni u prvenstvu - "azuri" su izgubili od Udinezea sa 1:0, i to im je drugi poraz u prva tri kola u Seriji A.

Na "Friuliju" je presudio gol Danila u 71. minutu.

Fiorentina je pogotkom Jasmina Kurtića (ušao samo dva minuta prije nego što je pogodio) savladala Atalantu u Bergamu. Crnogorski defanzivac Stefan Savić je odigrao čitav meč...

Parma je nakon preokreta savladala Kjevo u Veroni sa 3:2 (dva gola Antonija Kasana), dok je Đenova golom Maurisija Pinilje u 87. minutu pobijedila Lacio.

Nije bilo golova u duelu Sasuola i Sampdorije.

Roma - Kaljari 2:0 (Destro 10, Florenci 13)

Sasuolo - Sampdorija 0:0

Đenova - Lacio 1:0 (Pinilja 87)

Kjevo - Parma 2:3 (Isko 4, Paloski 82 - Kasano 65, 77, Koda 75)

Atalanta - Fiorentina 0:1 (Kurtić 58)

Udineze - Napoli 1:0 (Danilo 71)

Palermo - Inter 1:1 (Vaskes 3 - Kovačić 42)

Torino - Verona 0:1 (Jonita 66)