Roma može i sa igračem manje, pobjeda Juvea

Rimljani pola sata u Udinama igrali sa desetoricom, ali i tako su ostvarili devetu pobjedu. Junak Amerikanac Majkl Bredli
6 komentar(a)
Roma, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.10.2013. 22:04h

Gostovanje Udinezeu se ispostavilo kao najteži ispit za Romu do sada, ali "vučica" izgleda ne umije da se zaustavi - lider je slavio i protiv Udinezea (1:0) za devetu pobjedu u isto toliko mečeva u Seriji A ove sezone.

Ovog puta je Roma morala da juri trijumf i sa igračem manje, a junak je bio, sasvim neočekivano, Majkl Bredli - Amerikanac je pogodio samo četiri minuta nakon što je ušao da prije svega zatvori sve prilaze svom golu.

Jer, lider je posljednjih pola sata bio s desetoricom (isključen Majkon), ali je baš od tog trenutka i počeo da dominira.

Do tog momenta, Udineze je bio ravnopravan, čak je imao i dvije velike šanse, ali je Romina odbrana odbijala sve nalete...

Roma je ovom pobjedom izjednačila rekord Juventusa iz sezone 2005/06, a ujedno i prekinula niz od 22 meča bez poraza Udinezea na "Friuliju".

Juve je savladao Đenovu sa 2:0 (Arturo Vidal iz penala i Karlos Teves) i zadržao pet poena minusa u odnosu na lidera, baš kao i Napoli.

Napolitanci su s dva pogotka iz penala Gonsala Iguaina savladali Torino.

A, Milan opet poražen - bolja je bila Parma na "Tardiniju" sa 3:2.

"Rosoneri" su gubili sa 2:0 na poluvremenu, potom su do 63. minuta izjednačili, a šok je uslijedio u 94. kada je Parolo donio tri boda domaćinu.

Fiorentina je poslije preokreta osvojila tri boda u Veroni protiv Kjeva, a dvostruki strijelac je bio Huan Kvadrado.

Stefan Savić je bio na terenu svih 90 minuta na "Bentegodiju".

Radovao se i Lacio, i to nakon pet vezanih mečeva bez trijumfa (u Seriji A i Ligi Evrope).

Na "Olimpiku" je pao Kaljari (2:0), a strijelci su bili Miroslav Klose i Antonio Kandreva iz penala.

Napoli - Torino 2:0 (Iguain (penal) 14, 32 (penal)

Bolonja - Livorno 1:0 (Krespo 3)

Katanija - Sasuolo 0:0

Kjevo - Fjorentina 1:2 (Cesar 13 - Kvadrado 45, 64)

Juventus – Đenova 2:0 (Vidal 23 (penal), Teves 36)

Parma - Milan 3:2 (Parolo 10, 90+4, Kasano 45 - Matri 61, Silvestre 63)

Udineze – Roma 0:1 (Bredli 82)

Lacio - Kaljari 2:0 (Klose 52, Kandreva (penal) 55)