Roma osvojila „San Siro”, Lacio u modi, kriza Intera bez kraja

Lacio na tri utakmice postigao 16 golova, Inter izgubio od Đenove
Edin Džeko i Stefan el Šaravi, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.05.2017. 20:48h

Iako još ima teoretsku šansu, Roma je svjesna da ne može da stigne Juventus, koji je na pragu šestog uzastopnog, a ukupno 33. Skudeta.

Ali, „vučica” se potrudila da makar zadrži 2. mjesto, koje vodi direktno u Ligu šampiona.

U derbiju 35. kola, Rimljani su na „San Siru” držali čas fudbala Milanu i slavili sa 4:1.

Edin Džeko je odličnim golovima u 8. i 28. minutu najavio pobjedu, da bi Romu za brojne promašaje kaznio Mario Pašalić, koji je smanjio u 76. minutu.

Nada je prekratko trajala, jer je Stefan el Šaravi fenomenalnim pogotkom u 78. minutu presudio bivšem klubu, da bi konačni rezultat u 87. iz penala postavio Danijele de Rosi.

Roma opet ima minimalnu prednost nad Napolijem, a Milan se praktično oprostio od borbe za Ligu Evrope, jer ima šest bodova manje od petoplasirane Atalante.

Lacio je ekipa u formi - nakon pobjede nad Romom u prošlom kolu, izabranici Simonea Inzagija deklasirali su Sampdoriju u Rimu. čak 7:2.

Na posljednja tri meča, "nebesko-plavi" su postigli čak 16 golova.

U duelu sa gostima iz Đenove imali su olakšan put, jer su od 18. minuta imali igrača više, pa su Keita Balde, Ćiro Imobile, Filipe Anderson i ostali sjajni napadači Lacija pokazali klasu i vrhunsku realizaciju.

Dok Lacio gazi, Inter tone sve niže - izgubio je od Đenov 1:0 i bez pobjede je već sedam kola. Od mogućih 21 uzeo je samo dva boda.

Posrnulom milanskom gigantu presudio je makedonski veteran Goran Pandev, ali je heroj bio golman Lamana, koji je u 87. minutu odbranio penal Kandrevi.

To je prva pobjeda Đenove još od 5. marta i serije od sedam mečeva u kojoj je osvojila svega jedan bod.

Дженоа - Интер 1:0. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 35 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milan je uzalud dobio neočekivanu pomoć pred veliki derbi sa Romom, jer je Udineze remizirao sa Atalantom.

„Boginja” je povela u Udinama golom Brajana Kristantea u 41. minutu, ali je u 53. remi „zebrama” donio Hrvat Stipe Perica.

Udineze je tako pokazao fer-plej, jer mu meč ništa ne znači, s obzirom na to da je zacementiran u sredini tabele.

Rezultati 35. kola

Milan - Roma 1:4

Pašalić 76 - Džeko 8, 28, El Šaravi 76, De Rosi 87.

Udineze - Atalanta 1:1

Perica 53 - Kristante 41.

Kjevo - Palermo 1:1

Pelisije 57. (penal) - Goldaniga 88.

Empoli - Bolonja 3:1

Kroće 5, Paskval 38, Kosta 46. - Verdi 11.

Đenova - Inter 1:0

Pandev 70.

Lacio - Sampdorija 7:3

Keita 2, Imobile 19. (penal), 70, Hed 36, Anderson 38. (penal), De Fraj 45, Lulić 65, - Lineti 32, Kvaljarela 72, 90.

Peskara - Krotone 0:1