Roma ruši Interove snove, Milan ne odustaje od Evrope

Rimljani se učvrstili na drugom mjestu
Rađa Naingolan Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.02.2017. 21:54h

Roma je zablistala na velikoj sceni, pobijedila Inter i napravila veliki korak ka osvajanju drugog mjesta koje donosi direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

U Gradu mode je bilo 3:1 za "vučicu", uz dva evrogola Rađe Naingolana nakon čijih šuteva Samir Handanović nije imao šansi.

Rimljani su vodili sa 2:0, onda je Mauro Ikardi smanjio i vratio nadu domaćinu koja je nestala pet minuta prije kraja kada je Dijego Peroti iskoristio penal poslije faula Garija Medela nad Edinom Džekom.

Интер - Рома 1:3. Обзор матча. Серия А 2016/17. 26 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Roma sada ima pet bodova više od trećeplasiranog Napolija, dok je Inter na šest bodova minusa od kvalifikacija za Ligu šampiona.

Najtrofejniji italijanski klub u Evropi već treću sezonu ne igra kontinentalna takmičenja, ali čini sve da to promijeni.

Ovog puta ne odustaje - Milan je pobijedio na teškom gostovanju Sasuolu i sačuvao priključak sa Napolijem, Atalantom, Laciom i Interom, koji su ispred njega.

Сассуоло - Милан 0:1. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 26 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Jedini gol je postigao Karlos Baka iz penala u 22. minutu, ali na čudan i neregularan način - okliznuo se, šutnuo desnom, ali ga je lopta pogodila u desnu nogu i završila u mreži. Sudija je pogriješio, jer je trebalo da ponovo kazneni udarac.

Tragičar domačih je bio Domeniko Berardi, koji u 12. minutu nije iskoristio jedanaesterac, a promašio je i šansu u 72.

Lacio je, takođe sa penala, savladao Udineze, dok je Đenova pod vođstvom novog trenera Andree Mandorlinija u 94. minutu iščupala bod protiv Bolonje golom Olivijea Nčama. Gosti su vodili od 57. i pogotka Federika Vivijanija, a od 75. su imali igrača manje, jer je Vasilis Torosidis dobio direktan crveni karton.