Roma sama na vrhu, Sasuolo zaustavio Napoli

"Vučica" osvojila tri boda i u Đenovi, dok je Napoli senzacionalno samo remizirao protiv Sasuola
4 komentar(a)
Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.09.2013. 21:18h

Roma je od večeras usamljena na vrhu, nakon što je dočekala pomoć u koju je malo ko vjerovao - od Sasuola, za kojeg se poslije blamaže protiv Intera (0:7) vjerovalo da je najgora ekipa u ligi.

Ali, taj isti Sasuolo je otkinuo dva boda Napoliju u gostima (1:1), a "vučica" takav poklon nije propustila - savladala je Sampdoriju u Đenovi i došla do 5. pobjede u isto toliko utakmica.

Rimljani su opet, kao i u prethodna četiri duela, praktično prespavali prvo poluvrijeme (još nisu dali gol u prvih 45 minuta), a onda su u nastavku srušili protivnika.

Domaćina je načeo bek Benatja poslije sjajnog prodora i šuta u padu lijevom nogom, a tri boda je potvrdio Žervinjo koji je iskoristio odličnu asistenciju u kontri Totija.

Slavio je i u Juventus, ali uz katastrofalno suđenje.

Žrtva je bio Kjevo (2:1), kojem je poništen čist gol kod 1:1 koji je postigao Paloski.

Pogodak je poništen iako je napadač "letećih magaraca" bio gotovo dva metra iza odbrane Juvea.

Prethodno, Kjevo je poveo (gol Teroa), a preokret su donijeli Kvaljarela i Bernardini (autogol).

Mirko Vučinić nije igrao je meč odgledao s klupe.

Milan je gubio sa 3:1 do 89. minuta u Bolonji, ali su Robinjo i Abate uz mnogo sreće spasli bod "rosonerima".

Bolonja - Milan 3:3 (Laksalt 33, 53, Kristaldo 62 - Poli 12, Robinjo 89, Abate 90+1)

Kjevo - Juventus 1:2 (Tero 28 - Kvaljarela 47, Pogba 65)

Lacio - Katanija 3:1 (Ederson 4, Lulić 39, Ernaneš 90+3 - Barijentos 6)

Livorno - Kaljari 1:1 (Lući 23 - Ibarbo 53)

Parma - Atalanta 4:3 (Mezba 19, Parolo 28, 40, Rozi 35 - Bonaventura 20, Denis 44, Livaja 79)

Sampdorija - Roma 0:2 (Benatja 65, Žervinjo 90)

Napoli - Sasuolo 1:1 (Džemaili 15 - Zaza 20)

Torino - Verona 2:2 (Ćerći 36 (penal), 53 - Taleb 44, Žoržinjo 67)