Roma savladala Fiorentinu, Interu samo bod

Posljednjih pet, šest minuta Roma je igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Miralem Pjanić
1 komentar(a)
Matija Destro, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.12.2013. 22:16h

Roma opet pobjeđuje, i opet to radi na krilima Žervinja. Napadač koji je prethodnih mjesec i po vukao povredu nije bio strijelac u pobjedi od 2:1 nad Fiorentinom (2:1), ali je kod oba gola uradio veliki dio posla - prvo Majkonu, a potom i Matiji Destru ostalo je da iz peterca poentiraju...

Tako je i prekinuta serija od četiri remija kojom je Roma pokvarila utisak poslije 10 pobjeda, ali sada je najvažnije da je zadržala priključak (ima tri boda manje) za Juventusom koji izgleda ne planira da posustane.

U izjednačenom derbiju na „Olimpiku” Roma je povela u 7. minutu preko Majkona, a odmah poslije toga i prokockala nekoliko šansi (najbolju je imao Danijele de Rosi) da slomi „violu”. I nakon toga je uslijedila reakcija - Huan Vargas je u 29. iskoristio pas Nenada Tomovića i pogodio mpraznu mrežu gola „vučice”.

U nastavku je viđeno po nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali se tresla mreža gostiju. Žervinjo je opet prošao po krilu i uposlio Destra koji je tako krunisao povratak na teren poslije pola godine zbog povrede.

"Remiji iz prethodnog perioda me nisu zabrinuli. Ovom pobjedom smo dokazali da smo i dalje „živi” u prvenstvu, da mora da se obrati pažnja i na nas. Srećan sam zbog igrača, navijača, a posebno zbog Destra koji se vratio poslije povrede i njegov gol je dobar znak", rekao je trener Rimljana Rudi Garsija.

Dobar znak za Romu je svakako i to što je Franćesko Toti sve bliže povratku nakon povrede. Kapiten je juče bio na klupi, ali nije ulazio u igru.

U Fiorentini je Stefan Savić odigrao dobar meč, a najbolju šansu su imali Alberto Akvilani na startu drugog poluvremena kod rezultata 1:1 i Đuzepe Rosi u sudijskoj nadoknadi.

"Roma je iskoristila neke od svojih šansi, mi nismo. To je napravilo razliku. Nije lako igrati protiv Rome, koja je jako opasna kada osvoji loptu. Htjeli smo remi, ali moramo da prihvatimo poraz", istakao je trener Fiorentine Vinćenco Montela.

A drugom rimskom klubu ide mnogo gore - Lacio je poražen i u Torinu (1:0, gol Kamila Glika) za ukupno šesti meč bez trijumfa u Seriji A.

Timu Vladimira Petkovića je ovo ujedno i drugi vezani poraz, nakon onog od Napolija na „Olimpiku”.

"Da li rizikujem smjenu? Kada ne pobjeđujete svi se bave matematikom, jer na kraju krajevi treneri zavise od rezultata. Ali, istovremeno moramo da pojačamo rad i sve u dva meča može da se promijeni", rekao je Petković.

Interova sezona sve više podsjeća na prošlogodišnju kada je svaka ekipa u Italiji mogla da se naigra fudbala protiv odbrane „crno-plavih”.

Ovog puta je igrala Parma, ali je na „Meaci” bilo 3:3 - gosti su dva puta vodili (jednom nakon kardinalne greške Samira Handanovića), Inter preokrenuo na 3:2, ali je morao da primi još jedan gol...

Parma je bila bliža trijumfu, stvorila je tri velike šanse u finišu, ali je i domaćin mogao da žali, jer je Esteban Kambjaso u sudijskoj nadoknadi propustio priliku da kazni goste sa „Tardinija”.

Nakon dva remija Siniša Mihajlović je i pobijedio sa Sampdorijom - na „Ferarisu” je savladana Katanija (2:0), ekipa koju je Miha spasao ispadanja u sezoni 2009/10.Bivši selektor Srbije je prije ovog trijumfa osvojio po bod u duelima sa Lacijom i Interom.

Kaljari - Đenova 2:1 (Sau 76, 90+2 - Đilardino 17)

Sampdorija - Katanija 2:0 (Eder 54, Gabjadini 77)

Sasuolo - Kjevo 0:1 (Tero 55)

Torino - Lacio 1:0 (Glik 19)

Verona - Atalanta 2:1 (Gomes 82, Žoržinjo (penal 86) - Denis 42)

Roma - Fiorentina 2:1 (Majkon 7, Destro 67 - Vargas 29)

Inter - Parma 3:3 (Palasio 44, 54, Guarin 56 - Sansone 11, 59, Parolo 45+1)