Roma u 95. minutu do pobjede, Toti pretekao Bađa

Golom Aleandra Rozija u u petom minutu sudijske nadoknade, Roma je teškom mukom došla do pobjede u Bariju (3:2), i tako zadržala šanse za plasman u Ligu šampiona.
Ažurirano: 01.05.2011. 21:08h

Golom Aleandra Rozija u petom minutu sudijske nadoknade, Roma je teškom mukom došla do pobjede u Bariju (3:2), protiv već otpisanog "fenjeraša", i tako zadržala šanse za plasman u Ligu šampiona.

Bari je dva puta vodio, golovima Bentivolja iz penala i Huseklepa, ali je kapiten Rome Franćesko Toti oba puta anulirao prednost domaćina. Toti je imao priliku i da donese pobjedu u 79. minutu, ali je njegov penal, nakon što je srušen Borijelo, odbranio Žile, koji je vrhovima prstiju poslao loptu na statovu. Ipak, Rimljani su se radovali u sudijskoj nadoknadi, tako što je Rozi grudima, više slučajno, ugurao loptu nakon centaršuta Risea.

Toti je sa dva gola iz večerašnjeg meča stigao do brojke od 206 golova u Seriji A i tako je na četvrtom mjestu za gol pretekao Roberta Bađa.

“Znam koliko mogu da pružim i znam šta ću tek pružiti. Srećan sam što sam sruđio još jedan rekord, i nadam se da ću nastaviti u ovakvom ritmu. Jedino mi je žao zbog promašenog penala, jer nas je mogao koštati čitave sezone. Međutim, velikom željom smo uspjeli da na kraju stignemo do pobjede, kao što rade velike ekipe. Ovo su tri važna boda u borbi za Ligu šampiona, da je bilo neriješeno sve bi bilo gotovo. Pokazali smo da smo živi, borićemo se do kraja”, kazao je Toti.

Osim tri penala, meč su obilježila i tri crvena kartona, dva u redovima Rome, De Rosiju i Peroti, zbog udaranja protivničkog igrača, te Glik iz Barija zbog protesta prilikom dosuđenog penala za Rimljane.

Bari – Roma 2:3