Romi gol prednosti

Rimljani su zasluženo slavili, jer su imali više od igre, pored dva gola su promašili još nekoliko šansi, ali je i Inter imao svoje prilike da izbjegne poraz
Florenci, Foto: Beta AP
Ažurirano: 23.01.2013. 22:16h

Roma je savladala Inter 2:1, u prvom meču polufinala Kupa Italije. Rimljani su zasluženo slavili, jer su imali više od igre, pored dva gola su promašili još nekoliko šansi, ali je i Inter imao svoje prilike da izbjegne poraz, posebno u drugom poluvremenu, samo tri dana nakon remija (1:1) u prvenstvu, takođe na "Olimpiku".

Roma je prva dva gola na sličan način - u 13. minutu je sa desne strane centrirao Piris, a najviši u skoku bio je Florenci, koji je glavom postigao lijep gol, istina pored uspavane odbrane gostiju.

Piris je u 33. minutu ponovo odlično centrirao sa desne strane, a glavom je odlično reagovao Destro.

Inter je smanjio minut prije kraja prvog poluvremena, kada je Palasio iskoristio neuspjelu ofsajd zamku Rome, i postavio konačnih 2:1.

Revanš meč igra se 17. aprila na "Meaci".

U prvom polufinalu Juventus i Lacio su igrali neriješeno 1:1.