Romina bajka još traje, novi sudijski poklon za Juventus

4 komentar(a)
Ažurirano: 29.09.2013. 21:05h

Romina bajka se nastavila i nakon šest utakmica i nove, do sada najlakše, pobjede u Seriji A - snagu tima Rudija Garsije je osjetila i Bolonja (5:0).

"Vučica" je opet sama na čelu, a ovaj okršaj se bitno razlikovao od svih prethodnih u prvenstvu, jer je Roma prvi put do sada završila posao u prvom poluvremenu.

Tačnije, tek u šestom kolu je postigla pogotke u prvom poluvremenu, i to tri - Bolonju je načeo Alesandro Florenci, onda je pogodio i Žervinjo, a nakon njega i Mehdi Benatja.

U drugom dijelu su strijelci bili opet Žervinjo, najbolji pojedinac meča (i ne samo ovog), te Adem Ljajić koji je na 22.rođendan maestralnim lobom zatresao mrežu. Roma je u šest utakmica primila samo jedan gol, i to protiv Parme u 3. kolu.

Pred Rimljanima su sada dva duela koja će pokazati mnogo - naredne subote gostuju Interu, a već prve poslije nje čekaju Napoli na "Olimpiku".

Rađa Naingolan je ovog ljeta bio na meti Intera, ali je predsjednik Kaljarija Masimo Ćelino jasno poručio da Belgijanac indonezijskih korijena ne ide nigdje.

"Nerazuri" sada još bolje znaju kakvog su igrača željeli - 25-godišnji vezista je odapeo sa 20-ak metara, lopta je zakačila štopera Intera Rolanda i zatresla mrežu nemoćnog Samira Handanovića.

Taj gol u 83. minutu bio je dovoljan Kaljariju da uzme bod kao domaćin u Trstu (1:1) i poništi slavlje Intera, koje je nakon pogotka Maura Ikardija trajalo samo osam minuta.

U tih osam minuta, Inter je bio lider Serije A, ali sada ima dva boda manje od Napolija i Juventusa, a jedan od Rome, koja večeras na "Olimpiku" protiv Rome traži nastavak perfektne serije.

Juve je u derbiju Torina savladao "bikove" sa 1:0, ali je i druga uzastopna pobjeda tima Antonija Kontea izazvala polemike - nakon što je prije četiri dana Kjevu poništen čist gol pri rezultatu 1:1 zbog nepostojećeg ofsajda, danas sudije nisu vidjele da je Karlos Teves bio u ofsajdu kada je pogodio prečku.

Lopta se odbila do Pole Pogbe, koji je lagano proslijedio do mreže.

"Rekli su mi da je kod gola Teves bio u ofsajdu. Ali, trebalo bi reći da je Imobile morao da dobije crveni karton zbog faula nad Tevesom, koji je rizikovao sa povredom skočnog zgloba. Ima duboku posjekotinu, vidjećemo šta će biti sa njim", prebacivao je priču Konte.

Mirko Vučinić je u 77. minutu zamijenio Đovinka, a u 84. je odlično šutirao, ali je golman Danijele Padeli spriječio pogodak.

Sasuolo je osvojio drugi bod u Seriji A - nakon što je prije četiri dana izvukao remi u Napulju, danas je to uradio i pred svojim navijačima protiv Lacija.

"Nebesko-plavi" su vodili 2:0, ali su Esekil Skeloto i Antonio Floro Flores donijeli slavlje navijačima na stadionu "Ćita del trikolore".