Ronaldo presudio Rusiji, Meksiko na bod od polufinala

Igrao se 8. minut kada je Gereiro centrirao, a Ronaldo odmjerenim udarcem glavom pokvario 100. utakmicu Igora Akinfeeva na golu reprezentacije Rusije.
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.06.2017. 20:08h

Portugalci su na stadionu Spartaka iz Moskve savladali Rusiju sa 1:0, u drugom kolu grupe A Kupa konfederacija, i došli na korak od plasmana u polufinale.

Presudio je, naravno, Kristijano Ronaldo - napadač Reala nije pogodio mrežu na otvaranju, protiv Meksika, ali fudbaleru takvog kalibra rijetko veže mečeve bez postignutog gola.

Akinfejev je, međutim, sačuvao "zbornaju" u 32. minutu, nakon udarca Ronalda, kao i početkom nastavka kada je dobru šansu imao Andre Silva.

Rusi su sredinom drugog poluvremena napravili pritisak na gol Portugala, imali su i nekoliko opasnih sitacija, ali mreža Ruia Patrisija nije bila ugrožena.

U drugom meču 2. kola grupe A Meksiko je teže nego što se očekivalo i nakon preokreta savladao Novi Zeland - 2:1.

Novozelanđani su najavili iznenađenje u 42. minutu, golom Krisa Vuda.

Meksikanci su u nastavku ubacili u veću brzinu i poravnali u 54. minutu, efektnim pogotkom Raula Himenesa.

Pobjedu favoritu donio je Oribe Peralta u 72. minutu.

Portugal i Meksiko nakon dva meča imaju po četiri boda, Rusija tri, a Novi Zeland je bez bodova.

U posljednjem kolu igraju Rusija - Meksiko i Rusija - Novi Zeland.