Ronaldo spasao Real, Barsa sigurna

Real je sa sa dva gola od 90. minuta preokrenuo i slavio na gostovanju Levanteu, zahvaljući Morati i Kristijanu Ronaldu
7 komentar(a)
Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.10.2013. 22:17h

Real je jedva preživio gostovanje Levanteu iako je do 90. minuta gubio sa 2:1.

Madriđani su opet bili slabi, na poluvremenu su imali 0:0, a domaćin je u 57. minutu poveo golom Senegalca Pape Dijavara.

Samo četiri minuta kasnije Serhio Ramos je izjednačio, a kada je Marokanac Nabl el Žar u 84. vratio vođstvo timu iz Valensije izgledalo je da će Karlo Anćeloti morati na ozbiljan razgovor kod Florentina Peresa.

Ali, glavu Italijanu su spasli Alvaro Morata u 90. i Kristijano Ronaldo u 94. minutu.

"Bio je ovo komplikovan meč u kojem smo samo na momente igrali onako kako treba. Čim smo spojili pet minuta dobre igre obezbijedili smo tri boda", pomalo nadmeno je konstatovao Anćeloti.

Barselona je i dalje bez greške u Primeri - posljednja žrtva je Valjadolid (), koji je uspio samo da povede na "Nou Kampu" (gol Gere u 10. minutu).

Nakon toga, dva puta Aleksis Sančes, Ćavi i Nejmar su se potrudili da Barsa rutinski dođe do osme pobjede u šampionatu.

Barselona - Valjadolid 4:1 (Sančes 14, 64, Ćavi 52, Nejmar 70 - Gera 10)

Levante - Real M. 2:3 (Dijavara 57, El Žar 86 - Ramos 61, Morata 90, Ronaldo 90+4)

Rajo - Sosijedad 1:0 (Vijera (penal) 89)

Elće - Espanjol 2:1 (Korominjas 40, 74 - Tijevi 66)

Juče: Malaga - Osasuna 0:1, Viljareal - Granada 3:0.

Danas: Atletiko M. - Selta, Sevilja - Almerija, Hetafe - Betis, Atletik B. - Valensija.