"Zlatna lopta? Ja pričam na terenu, a ne u medijima", prokomentarisao je Portugalac nakon meča.
7 komentar(a)
Ronaldo, Foto: Beta AP
Ažurirano: 09.11.2013. 22:46h

Kristijano Ronaldo postigao je 23. het-trik u dresu Reala, u ubjedljivoj pobjedi nad imenjakom iz San Sebastijana (5:1) u 13. kolu Primere. Ukupno je ove sezone postigao 16 golova u šampionatu.

Ronaldo je postigao prvi gol briljantnim udarcem sa desne strane u suprotni ugao, a onda je asistirao Benzemi za 2:0.

Svoj drugi, a treći gol za Real, Ronaldo je dao u 26. minutu iz penala, kada su se gosti uvjerili da nemaju šta da traže na “Santjago Bernabeuu”. Do poluvremena, “merengesi” su posigli i četvrti gol, pogodio je Kedira na asistenciju Gareta Bejla.

"Krenuli smo naprijed. Konačno smo u dobroj formi i ubijeđen sam da ćemo igrati sve bolje i bolje", istakao je Ronaldo, koji je u finišu postigao i treći gol za konačnih 5:1.

Real je postigao 15 golova na tri posljednje meča u prvenstvu, a sam Ronaldo je dao osam.

Portugalac je ove sezone pogodio 29 puta na 17 utakmica za klub i reprezentaciju, uključujući i het-trik.

Kakav se duel sprema u baražu za Svjetsko prvenstvo - Portugal protiv Švedske, Ronaldo protiv Ibrahimovića. I Šveđanin je juče postigao het-trik u trijumfu Pari Sen Žermena nad Nicom.

Real Madrid - Real Sosijedad 5:1

Ronaldo 12, 26 (penal), 75, Benzema 18, Kedira 35 - Grizman 60.

Hetafe - Elće 1:1