Rusi ubjedljivi protiv Lihtenštajna, pobjeda Engleske nad Švajcarskom

Rusija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.09.2014. 21:38h

Rusija je očekivanom i ubjedljivom pobjedom otvorila kvalifikacije za Euro u grupi u kojoj se nalazi i Crna Gora.

Na "Himki areni" u Moskvi je savladan Lihtenštajn (4:0), pa je Fabio Kapelo na kraju dobio ono što je želio - trijumf u utakmici bez tenzije, koja bi još više poljuljala njegove pozicije u ruskom fudbalu.

A za lak trijumf "zbornaja" je imala i pomoć protivnika, koji je prva dva gola (u 4. i 50. minutu) postigao sam.

Autogolove su upisali Buhel i Frik, potom je pogodio Kombarov iz penala, a konačan rezultar je postavio Artjom Dzjuba u 65. minutu.

Austrija i Švedska su odigrali neriješeno (1:1), dok je Engleska odradila teško gostovanje u Bazelu - savladala je sa 2:0 Švajcarsku golovima Danija Velbeka.

Grupa G: Rusija - Lihtenštajn 4:0, Austrija - Švedska 1:1, Crna Gora - Moldavija 2:0.

Grupa C: Luksemburg - Bjelorusija 1:1, Španija - Makedonija 5:1, Ukrajina - Slovačka 0:1.

Grupa E: Estonija - Slovenija 1:0, San Marino - Litvanija 0:2, Švajcarska - Engleska 0:2.

Utorak - grupa A: Kazahstan - Letonija (18.00), Češka - Holandija (20.45), Island - Turska (20.45).

Grupa B: Andora - Vels (20.45), Bosna i Hercegovina - Kipar (20.45), Izrael - Belgija (20.45).

Grupa H: Azerbejdžan - Bugarska (18.00), Hrvatska - Malta (20.45), Norveška - Italija (20.45).

Odigrano u nedjelju - grupa D: Gruzija - Republika Irska 1:2, Njemačka Škotska 2:1, Gibraltar - Poljska 0:7.

Grupa F: Mađarska - Sjeverna Irska 1:2, Farska Ostrva - Finska 1:3, Grčka - Rumunija 0:1.

Grupa I: Danska - Jermenija 2:1, Portugal - Albanija 0:1.