Šalke prijeti Borusijama

Klas-Jan Huntelar, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.01.2014. 19:44h

Ubjedljivom pobjedom u Hamburgu (3:0) Šalke je istakao kandidaturu za Ligu šampiona.

Klas-Jan Huntelar je načeo domaćina u 34. minutu, a u nastavku su pogađali i Džeferson Farfan i Maks Majer nakon asistencije Peruanca, pa su "kraljevsko-plavi" sada na dva boda manje od dvije Borusije koje su u zoni za elitno takmičenje.

"Kada igrača čekate pet i po mjeseci i on odmah odigra tako dobro i postigne gol, onda vam je jasno koliko vam znači. Huntelar nam je mnogo nedostajao, njegovo prisustvo nam je od velike pomoći", rekao je trener Šalkea Jens Keler.

Verder i Braunšvajg su odigrali bez golova u Bremenu i to je rezultat koji svakako više odgovara gostima.

"Bili smo dobri 60 minuta, a onda je naša igra stala", kazao je trener Verdera Robin Dut.

Hamburger - Šalke 0:3