Šalke siguran protiv Augzburga, HSV savladao Menš

Na "Feltins areni" je bilo 3:0 za "kraljevsko-plave"
Šalke, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.03.2017. 18:45h

Šalke se okrenuo Ligi Evrope i okršajima protiv Borusije iz Menhengladbaha u osmini finala, ali se uozbiljio i riješio bez problema duel sa Augzburgom u Bundesligi.

Na "Feltins areni" je bilo 3:0 za domaćina, a sve bitno što se dogodilo u Gelzenkirhenu viđeno je u prvih 35 minuta.

Gvido Burgštaler je sa dva gola donio 2:0, potom je vezista gostiju Paul Ferheg promašio penal, a kazna je uslijedila svega dva minuta kasnije kada je Danijel Kaliđuri postavio konačan rezultat.

Шальке - Аугсбург 3:0. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Šalke je ovim trijumfom preskočio Augzburg na tabeli, sada je na 11. mjestu, ali evropska scena nije tako daleko - šestoplasirani Ajntraht, koji je u zoni kvalifikacija za Ligu Evrope, trenutno je na pet bodova prednosti u odnosu na tim Markusa Vajncerla.

Hamburger je sve bliže zoni opstanka, pogotovo nakon trijumfa nd Borusijom iz Menhengladbaha (2:1).

Borusija je vodila u Hamburgu golom Andreasa Kristensena, a preokret HSV-u su donijeli Filip Kostić i Amerikanac Bobi Vud.

Гамбург - Боруссия М 2:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Hamburger je u zoni baraža za opstanak, ali ima isti broj bodova kao Volfsburg i Verder uz slabiju gol-razliku.