Samba Brazila protiv Perua, prošla i Venecuela

"Karioke" su pitanje pobjednika riješile furioznom igrom još u prvom dijelu kada su golovima Kazemira u 12., Firmina u 19. i Evertona u 32. minutu stigli do tri gola prednosti
5038 pregleda 0 komentar(a)
Brazilci slave gol Danija Alvesa
Ažurirano: 23.06.2019. 00:54h

Brazil je plesao sambu protiv Perua - pobijedili su sa 5:0, u okviru 3. kola grupe A, i kao prvoplasirani su prošli u četvrtfinale Kopa Amerike.

"Karioke" su pitanje pobjednika riješile furioznom igrom još u prvom dijelu kada su golovima Kazemira u 12, Firmina u 19. i Evertona u 32. minutu stigli do tri gola prednosti.

Na 4:0 povisio je Dani Alves u 53, a konačnih 5:0 postavio je rezervista Villijan u posljednjim trenucima meča.

U sudijskoj nadoknadi penal za Brazil nije iskoristio Gabriel Žezus.

Dalje je prošla i Venecuela koja je sa 3:1 bila bolja od Bolivije. Dva pogotka za Venecuelance postigao je Maćis u 2. i 55. minutu, a u listu strijelaca upisao se i Martinez tri minuta prije kraja.

Utješni gol za Boliviju djelo je Justinijana u 82. minutu.

Iako je poražen, šanse da prođe dalje ima i Peru koji ima četiri boda, pa bi trebao kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane reprezentacije da prođe dalje.

Ipak, za potvrdu će morati sačekati rasplet u ostalim grupama.