Liga Evrope: "Samoubistvo" Partizana u Holandiji

Partizan je finiš utakmice sa AZ Alkmarom dočekao sa dva gola prednosti i igračem više, a onda su Holanđani ekspresno izjednačili na 2:2 i eliminisali Beograđane
10575 pregleda 11 komentar(a)
Beta, Foto: Miroslav Todorovic
Ažurirano: 28.11.2019. 21:07h

Partizan je kao veliki autsajder stigao na gostovanje AZ Alkmaru, ali...

"Crno- bijeli" su se 88 minuta poigravali sa drugoplasiranom holandskom ekipom, a onda su uprkos prednosti od dva gola, i brojnim propuštenim prilikama, uz igrača više od 88. minuta primili dva gola, za konačnih 2:2!

AZ je oba gola dao sa igračem manje i to bez Boadua, najubojitijeg strijelca.

rvi gol Druijfa je apsolutna krivica odbrane i golmana Stojkovića, jer su kao hipnotisani gledali na pas od 50 metara.

Isti isti igrač šokirao je Partizan u drugom minutu nadoknade za 2:2, pa će AZ uz Mančester juanjted u nokaut fazu.

A Partizan je pogodio iz prve akcije na meču preko Japanca Asana u 16. minutu.

Samo 11 minuta kasnije Suma duplirao vođstvo Beograđana.

Upravo je Suma imao brojne šanse da uveća prdnost, ali i Sadik, kojeg je i golman domaćih sjajnom paradom odbranio zicer.

I brojne druge utakmice su protekle u velikim preokretima. Volvs je gubio u Bragi pa imao dva gola prednosti i na kraju je završeno rezultatom 3:3, kojim obje ekipe idu u plej-of.

Porto je gubio na poluvremenu u Bernu, ali je u nastavku preokrenuo i sada plasman u nokaut fazu ima u svojim rukama.

Borusija Menhengladbah je minimalnom pobjedom u Gracu 1:0, Volfsbergera otpisala iz borbe za plej-of, ali se u nju uključila Roma pobjedom u Istanbulu nad Basakšehirom 3:0.

Volfsburg je slavio u gostima Oleksandriji, a Gent je remizirao u Sent Etjkenu, pa će njemačka i belgijska ekipa u nokaut fazu kolo prije kraja takmičenja u grupi.

Fejnord i Rendžers su remijem 2:2, ostali u igri za plasman u nokaut fazu, u grupi G u kojoj su Porto i Jang Bojs.

Espanjol je remijem sa Ferencvarošem 2:2, prebrinuo brige oko plasmana.