Šampion osvojio Vels, Vila srušila Arsenal

5 komentar(a)
Ažurirano: 17.08.2013. 18:50h

Počela je Premijer liga, pobjedom Liverpula nad Stoukom (1:0) na, treba li napominjati, dupke punom "Enfild roudu".

Jedini gol postigao je Danijel Staridž u 22. minutu, lijepim udarcem sa ivice šesnaesterca.

"Redsima" nije trebao buntovnik Luis Suares, koji je utakmicu gledao sa tribina, jer je napad odradio posao - golman Stouka Asmir Begović je imao sedam čistih odbrana, više nego na bilo kom meču Premijer lige prošle sezone.

Liverpulu je, ipak, osim Staridža, za pobjedu bio potreban još jedan heroj - novi golman Simon Minjole je odbranio penal Džonatanu Votersu u 88. minutu (prethodno je Ager igrao rukom), potom i zicer Kenvajnu Džonsu i tako spriječio goste da stignu do nezasluženog izjednačenja.

"Enfild roud" je na kraju klicao 24-godišnjem belgijskom golmanu, koji je u ljetnjem prelaznom roku došao iz Sanderlenda.

A, Arsenalov početak je bio mnogo teži i bolniji - tri boda iz Londona je odnijela Aston Vila koja je slavila sa 3:1, iako je bila u minusu već poslije šest minuta (gol Olivijea Žirua).

Kristijan Benteke je u 22. minutu nakon što je promašio penal prikucao loptu glavom u mrežu za izjednačenje, a u drugom poluvremenu sa bijele tačke donio prednost "vilenjacima".

"Tobdžije" su nakon toga ostale sa desetoricom (isključen Košjelni), a gosti su u klasičnom kontranapadu poslije kornera domaćina riješili sve - strijelac je bio Luna.

Debi Dejvida Mojesa na klupi Mančester junajteda u Premijer ligi je bio uspješan.

Šampion je pobijedio u Velsu Svonsi sa 4:1, a opet je, kao i prethodne sezone, razliku napravio Robin van Persi - Holanđanin je postigao prvi i treći gol za "đavole", pa je Junajted već na početku sezone svima dao do znanja da će i bez ser Aleksa Fergusona biti konkurentan u borbi za titulu.