Šampion startovao porazom, Patras/Aqua Bianca slavila u derbiju - Vijesti.me
PODGORIČKA MINIFUDBAL LIGA (1. KOLO)

Šampion startovao porazom, Patras/Aqua Bianca slavila u derbiju

Mečevi 2. kola igraju se narednog vikenda

Ekipa AKMF Stupovi
Ekipa AKMF Stupovi (Foto: minifudbal.me)

Mečevima prvog kola, počelo je osmo izdanje Podgoričke minifudbal
lige. 

Ove sezone učestvuje 36 ekipa, koje su podijeljene u dvije grupe po 18 timova.

Organizator je odlučio da ove sezone kriterijum za prijem ekipa u ligi bude strožiji, kako bi imali što više organizovanih ekipa i kvalitetnijih mečeva.

U prvom kolu, viđeni su kvalitetni mečevi, a bilo je i nekoliko
iznenađenja. 

U grupi A, aktuelni šampion države Valter MaxBet je startovao porazom od novajlije ekipe Gardisti (3:1). 

Najtrofejniji klub u minifudbalu Pljevlja 04, sigurnom igrom savladao je novajliju Akovo (5:0),

Dadi gradnja je minimalnim rezultatom pobijedila Cruzeiro Pljevlja (1:0), dok je u najefikasnijem meču kola, Kole trans savladao Rarovac/ Bataru (6:4).

SB Sabornog hrama i Premijer su odigrali bez pobjednika (1:1).

U grupi B, novajlija Joker je iznenadio Podgoricu (3:0), dok su Stupovi bili sigurni u duelu sa još jednim novajlijom ekipom Baćović iz Nikšića (6:2). 

Ekipa Patras/Aqwa bjanka je u derbiju kola savladala Dadex Masline (4:1)

Povratnik u ligu, ekipa Eurozox je odigrao neriješeno protiv ekipe
Caffe bar Balthazar (3:3).

Mečevi 2. kola igraju se narednog vikenda.

Rezultati i strijelci:

Blok V – Sport cafe Delta city 4:2 (2:0)- Bojan Jovanović, Danko Adžić x2, Vukašin Vukadinović (autogol) – Vukašin Vukadinović, Nemanja Otašević

AKMF Stupovi - Baćović Nikšić 6:2 (1:1) - Radovan Radonjić x2, Đuro Rajković x2, Darko Bjelobrković, Stefan Otašević - Ivan Roćenović, Vladimir Zejak

Valter Maxbet - KMF Gardisti 1:3 (0:2) - Boris Mijović - Vuk Lukić, Mirko Klikovac x2

Podgorica 2014 - KMF Joker 0:3 (0:1) - Vladan Popović, Bogoljub Komatina, Darko Brković (autogol)

Cruzeiro Pljevlja – Dadi gradnja 0:1 (0:1) - Boris Grbović

G-14 – Sjerogošte Kolašin 5:1 (1:1)- Damir Borančić, Ivan Bešović x3, Dušan Magdelinić – Jovan Popović

CD Shop Mocart – Imperijal Bijelo Polje 0:2 (0:2) - Nemanja Konatar, Nikola Popović

Pljevlja 04 – KMF Akovo 5:0 (3:0) - Mirko Radulović, Aleksandar Bošković x2, Zoran Kovač, Radovan Bojanović

FK Ilarion – Montefruit 4:2 (0:1) - Predrag Vuletić x2, Igor Pavićević, Milan Račić - Ivan Gazivoda, Miško Ceklić

Ding – Nergelia 2:4 (1:1) - Nikola Vidaković, Vladimir Vuković - Pavle Vuković x3, Milan Radulović

Napoli Tivat - SRD Šavnik 3:2 (2:1) - Igor Lazarević, Milan Marković, Vlado Bulajić - Sava  Kljajević, Marko Marković

Kole trans – Rarovac/Batara 6:4 (1:0) - Zoran Dragović, Nemanja Kaljević x3, Balša Bojanović, Novica Čolović - Milan Anđušić x2, Dražen Anđušić, Miljan Kastratović

Patras/Aqua Bianca – Dadex Masline 4:1 (1:1) - Miloš Rašović, Ivan Brnović x2, Davor Kukuljac - Velibor Babović

Graničar – Ministarstvo odbrane 2:1 (1:0) - Veljko Milošević x2 - Goran Radetić

Fida – Kutjevo 2:1 (1:0) - Nikola Pejović x2 - Milan Mešter

Caffe bar Balthazar – Eurozox 3:3 (2:0) - Goran Čabarkapa, Boris Radulović, Andrija Jovanović – Milorad Šaletić x2, Miloš Vešković

SB Sabornog hrama – Premier kladionice 1:1 (0:1) - Dušan Jovićević - Filip Vlahović

Šavnik – Expo commerce 2:3 (1:3) - Stefan Varagić, Željko Bošković - Željko Mrđenović, Mijo Živković, Miloš Kuzman