Šampionski geni Liverpula, Sevilja slavila u penal-ruletu

Golom Lovrena u 91. minutu, Liverpul pobijedio Borusiju 4:3 i plasirao se u polufinale, iako je početkom drugog poluvremena gubio 3:1
Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.04.2016. 22:04h

Liverpul i Borusija Dortmund ponudili su fudbalski blokbaster na Enfildu u revanšu četvrtfinala Lige Evrope.

U fantastičnom meču, gosti su razvijali kontre i pogađali, domaćin se dva puta dizao iz nokdauna, a onda u 91. minutu nokautirao „milionere“ – Dejan Lovren vratio je sjećanja na 2005. godinu i nezaborabnu istanbulsku noć, u kojoj je Liverpul postao šampion Evrope, iako je na poluvremenu gubio 3:0 od Milana.

"Nevjerovatna noć, nevjerovatno iskustvo. Hvala momcima što su mi priredili ovako nešto", rekao je Jirgen Klop nakon meča.

"Borili smo se kao đavoli, imali i malo sreće, ali valjda smo je zaslužili. Mislim da je ovo bila noć koju će pamtiti i navijači Liverpula i Dortmunda i da će se sjećati da su gledali sjajnu utakmicu", kazao je Klop.

Harizmatični Njemac ostao je, međutim, čvrsto na zemlji, pa je na pitanje da li je njegov tim sada bliži Ligi šampiona, u koju ide pobjednik Lige Evrope, odgovorio:

"Ne pitajte me takve gluposti. Tek smo u polufinalu".

Stigle su i čestitke generacije '05. Didi Haman se oglasio...

Još dok se stadionom sa svih strana orilo „You'll never walk alone“, Borusija je povela.

Efektnu akciju izveli su Rojs i Obamejang, čiji je šut odbranio Minjole, ali je Mhtarijan bio na pravom mjestu.

Četiri minuta kasnije, Rojs je lansirao Obamejanga, koji je pokazao i kako je brz i kako je spretan, pospremivši loptu u mrežu iz trka i komplikovane situacije.

Domaćin se vratio golom sve boljeg Origija, ali kada je Rojs postigao treći gol, izgledalo je da je ovoga puta sve gotovo.

Ipak, i u ovoj generaciji ima nešto što je imala šampionska Džerardova generacija iz Istanbula.

Kutinjo i Sako su vratili Liverpul u igru, 15-ak minuta ostalo je do kraja, ali je vrijeme iscurilo brzo, bez velikih uzbuđenja pred golom Vajdenfelera...

Sve dok Lovren nije na briljantan način glavom zahvatio centaršut Milnera i pogodio bliži ugao, za totalni delirijum na Enfildu i ekstazu Jirgena Klopa.

"Osjećaj je nevjerovatan, teško je naći riječi. Vjerovali smo do kraja, uradili sve, a ja sam bio na pravom mjestu u pravo vrijeme", rekao je Dejan Lovren, novi heroj Liverpulovog kopa.

Sevilja je prošla kroz pakao protiv Atletik Bilbaa. Nakon 2:1 iz prvog meča i 0:0 na poluvremenu revanša, branilac trofeja u penal-ruletu došao je do polufinala.

Igrači Sevilje pogodili su svih pet udaraca sa bijele tačke, posljednji Gameiro, dok je baskijski tragičar bio Benjat.

Aric Aduric doveo je Atletik u vođstvo, ali je Kevin Gameiro brzo izjednačio. Raul Garsija uveo je meč u produžetke, u kojima je Sevilja bila bliža pobjedi.

Konopljanka je pogodio stativu, a udarac Kokea zaustavljen je na gol liniji.

Na teži, ali slađi način Sevilja je napravila još jedan korak ka trećem uzastopnom trofeju.

Šahtjor nije imao milosti prema Bragi, slavio je 4:0, nakon pobjede od 2:1 u prvom meču.

Nikola Vukčević igrao je svih 90 minuta, a utakmicu je obilježio kuriozitet – dva autogola postigao je njegov saigrač Fereira.

Viljareal je bio ubjedljiv u Pragu 4:2 i nastavio sjajnu sezonu u kojoj je blizu plasmana u Ligu šampiona kroz Primeru.

Liverpul – Borusija Dortmund 4:3 – 1:1

Origi 48, Kutinjo 66, Sako 78, Lovren 90+1. – Mhtarijan 5, Obamejang 9, Rojs 57.

Šahtjor – Braga 4:0 – 2:1

Srna 25. (penal), Fereira 43,74. (autogolovi), Kovalenko 50.

Sevilja – Atletik Bilbao 5:4 penali (1:2) – 2:1

Gameiro 59. - Aduric 57, Raul Garsija 80.

Sparta Prag – Viljareal 2:4 – 1:2