Šampionski ples „milionera” u Kelnu

Ako šampion nastavi u ovakvom ritmu, Bavarcima je sve uzalud, jer i „milioneri” djeluju kao tim sa druge planete...
Kagava, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.03.2012. 18:30h

Borusija Dortmund je vratila mir i ne osvrće se puno na igre i rezultate Bajerna.

Ako šampion nastavi u ovakvom ritmu, Bavarcima je sve uzalud, jer i „milioneri” djeluju kao tim sa druge planete. Uz to, imaju pet bodova više...

Posljednji u nizu koji je osjetio snagu mašinerije Jirgena Klopa je Keln - „jarčevi” su na svom terenu primili šest golova, nije im pomoglo ni vođstvo iz 13. minuta kada je pogodio Milivoje Novakovič.

Borusija je izjednačila do poluvremena (strijelac Pišček), a u nstavku je krenuo šou gostiju u režiji majstora Šinđija Kagave.

Japanac je pogađao (dao dva gola), asistirao, driblao, a Klop ga je nagradio izmjenom u 81. minutu, samo 60 sekundi nakon što je postigao pogodak za 5:1.

Osim Kagave, u drugom poluvremenu su pogađali još Robert Levandovski, Ilkaj Gindogan i Hrvat Ivan Perišić.

"Šta bih mogao da kažem posebno poslije ovakve utakmice? Mislim da su sve rekli moji igrači. Oduševljen sam grupom momaka koje treniram", rekao je Klop.

„Borusija zgromila Keln, drži Bajern i dalje na distanci”, napisao je „Bild”.

„Milioneri” već 21 utakmicu nemaju poraz u Bundes ligi, a nisu poraženi ni u posljednjih 17 mečeva u svim takmičenjima. Posljednja ekipa koja ih je savladala je bio Marsej u Ligi šampiona 6. decembra prošle godine.

Štutgart je savladao Nirnberg sa 1:0 golom Žeronima Kakaua 12 minuta prije kraja.