Borusija Dortmund je, makar na dan, opet lider Bundeslige
490 pregleda 0 komentar(a)
Džejdon Sančo, Foto: Martin Meissner
Ažurirano: 13.04.2019. 21:03h

Borusija Dortmund je opravdala ulogu favorita na "Vestfalenu" protiv Majnca (2:1), i vratila se na vrh tabele Bundeslige.

Ipak, posljednju riječ imaće Bajern, koji uz bod ima i utakmicu manje, jer prema rasporedu Bavarci gostuju sjutra Fortuni (15.30 h).

"Milioneri" su od pet šansi u prvih 30-tak minuta iskoristili dvije, a oba puta je precizan bio engleski tinejdžer Džejdon Sančo, u 17. i 24. minutu. Ipak, Majnc se nije predavao, smanjio je pogotkom Šveđanina Robina Kvajsona u 83. minutu, a rezervista Entoni Udža je bio u sjajnoj šansi četiri minuta kasnije, ali je golman Borusije Burki sjajnom intervencijom sačuvao pobjedu.

Lajpcig je kući sa 2:0 dobio tradicionalno neugodnog Volfsburga i zabetonirao se na trećoj poziciji, dok je Menhengladbah u gostima nanio osmi uzastopni poraz fenjerašu Hanoveru (1:0).

Štutgart je u borbi za osptanak, jer je izgubio od Bajera kući sa 1:0, dok je Verder bio bolji od Frajburga (2:1).