Sapata u 92. minutu stopirao Mihajlovića

Napolitanci izvukli bod s igračem manje
1 komentar(a)
Sampdorija - Napoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.12.2014. 22:15h

Sampdorija je propustila veliku priliku da preuzme treće mjesto od gradskog rivala Đenove, i to nakon što je prokockala trijumf u sudijskoj nadoknadi protiv Napolija.

Na "Ferarisu" je bilo 1:1, a dva boda Doriji otkinuo je Duvan Sapata pogotkom glavom u 92. minutu, i to s igračem manje, pa je Napoli i drugi meč zaredom (nakon Kaljarija - 3:3) remizirao...

Sampdorija je povela majstorijom Edera u 57. minutu i nakon toga propustila dvije odlične šanse da riješi meč, a kada je drugi žuti karton dobio štoper gostiju Kalidu Kulibali izgledalo je da "azuri" nemaju šansi i da će upisati prvi poraz nakon skoro dva i po mjeseca.

Sapata je, međutim, bio džoker Rafaela Benitesa. Kolumbijac je ušao u 79. minutu umjesto Mareka Hamšika, da bi u samom finišu, kada su navijači domaćina uveliko slavili trijumf, izazvao muk na "Ferarisu".

Sada je Napoli treći, i to zahvaljujući boljoj gol-razlici od Đenove.