Sautempton "kvari" veliki ostrvski derbi na Vembliju

"Redsi", koji žele ovaj trofej, naročito nakon poraza od Mančester sitija na penale u prošlogodišnjem finalu, imaće težak zadatak u revanšu na svom terenu 25. januara.
Redmond, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.01.2017. 21:44h

Mnogi priželjkuju najveći britanski derbi u finalu Liga kupa Engleske, između Mančester junajteda i Liverpula 28. februara na "Vembliju", ali bi sve mogao da pokvari Sautempton.

Noć nakon što je Junajted u prvoj utakmici polufinala savladao Hal sa 2:0, Liverpul je poražen na jugu - "sveci" su slavili sa 1:0, golom Redmonda u 20. minutu.

Prvi put u ovom takmičenju ove sezone, Jirgen Klop je izveo najbolji tim, a u nastavku je ušao i oporavljeni Kutinjo, nakon dva mjeseca pauze zbog povrede.

Ništa nije pomoglo, Sautempton je igrao bolji fudbal, a u finišu je imao šansu da postigne još jedan gol, ali je Šejn Long iz zicer-pozicije pogodio prečku.