Dijego Kosta, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 15.03.2015. 18:05h

Poslije eliminacije od PSŽ-a u Ligi šampiona, Čelzi ni drugi meč uzastopno na „Stamford bridžu“ nije uspio da obraduje svoje navijače.

Sautempton je osvojio bod golom Dušana Tadića iz penala u 19. minutu.

Prethodno je Nemanja Matić skrivio penal (kontakt je bio sumnjiv) kada je zaustavio Senegalca Sadija Manea.

Srpski reprezentativac je šutirao po sredini gola, Tibo Kurtoa je malo zakačio loptu, ali nedovoljno da je spriječi da uđe u mrežu.

"Plavci" su poveli golom Dijega Koste, koji je glavom poslije centaršuta Branislava Ivanovića matirao Frejzera Forstera.

Čelzi je napadao u nastavku, u posljednjih 10-tak minuta igralo se pred golom gostiju, koji su ipak uspjeli da se odbrane.

"Da li sam nezadovoljan rezultatom? Da, naravno da jesam. Nije mi se ni dopala igra nakon penala u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu smo bili bolji, ali nismo mogli da damo gol", rekao je Žoze Murinjo prije nego što je upitan da prokomentariše da li je bio penal za "svece".

"To je odluka sudije, ona je takva kakva je. Moje mišljenje nije bitno", dodao je Murinjo, a onda je na insistiranje novinara ipak popustio:

"Mislim da takav penal nikada ne bi bio sviran u korist Čelzija!"

Njegov tim sa utakmicom manje ima šest bodova više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Bitna tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona osvojio je Mančester junajted - na "Old trafordu" je razbijen Totenhem sa 3:0.

Sve je za Sparse bilo gotovo u prvih pola sata kada su Maruan Felaini, Majkl Karik i Vejn Runi potpisali ubjedljiv trijumf "crvenih đavola".

"Prvo poluvrijeme je vjerovatno najbolje koje smo odigrali ove sezone", istakao je Runi.

Junajted je tako ostao na 4. mjestu s bodom manje od Arsenala, a dva od Sitija na drugoj poziciji...

Everton je na "Gudisonu" savladao Njukasl (3:0).

Čelzi - Sautempton 1:1 (Dijego Kosta 11 - Tadić (penal) 19)

Everton - Njukasl 2:0 (Mekarti 20, Lukaku (penal) 56, Barkli 90+3)

Mančester j. - Totenhem 3:0 (Felaini 9, Karik 19, Runi 34)