Sedma uzastopna pobjeda Bajerna

Gol odluke postigao je Mario Gomes u 38. minutu. To mu je bio 133. pogodak u Bundes ligi, čime se na 18. mjestu vječne liste izjednačio s Đovanijem Elberom
Mario Gomes, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.03.2013. 17:58h

Fudbaleri Bajerna izjednačili su rekord Bundes lige koji je lani postavila Borusija Dortmund - proljećni dio šampionata počeli su sa sedam vezanih pobjeda.

Posljdnja žrtva moćnog tima Jupa Hajnkesa bio je Hofenhajm, koji je pred svojim navijačima izgubio 1:0.

I pored činjenice da je odmaralo nekoliko standardnih prvotimaca Bavaraca, preptposljednji tim šampionata nije mogao ni da zaprijeti.

Gol odluke postigao je Mario Gomes, koji je u 38. minutu ugurao loptu u mrežu nakon akcije Džeroma Boatenga i Franka Riberija.

Njemcu španskog porijekla je to bio 133. pogodak u Bundes ligi, čime se na 18. mjestu vječne liste izjednačio s Đovanijem Elberom.

Bajern je i nakon gola dominirao, a Bastijan Švajnštajger je dva puta iz slobodnih udaraca pogađao okvir gola.

Bajern ima 17 bodova prednosti nad Borusijom Dortmund 10 kola prije kraja, pa je prvenstvo praktično riješeno.