Sedmica Juvea protiv Parme, Roma drži korak

Po dva gola su dala sva tri napadača: Fernando Ljorente, Karlos Teves i Alvaro Morata, koji je zamijenio zemljaka.
Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.11.2014. 21:58h

Kakva demonstracija sile u Torinu - Juventus je sa čak 7:0 ponizio Parmu!

U strijelce se upisao i Štefan Lihtštajner, koji je bio i dvostruki asistent.

Posebno je bio spektakularan gol Tevesa za 4:0 kada je uzeo loptu na svojoj polovini i predriblao tri igrača Parme prije rutinske realizacije.

"Želio sam samo tri boda, ali sam prezadovoljan što su svi naši napadači tresli mrežu. Ovakve utakmice se dešavaju, a mi smo tehnički bili gotovo perfektni", rekao je trener italijanskog šampiona Masimilijano Alegri.

Parmi je ovo najubjedljiviji poraz u Seriji A, dok je Juve 24. put zaredom pobijedio u ligi na svom terenu.

Napokon se razigrala i Roma, koja je na "Olimpiku" lako uzašla na kraj s Torinom (3:0), pa je i dalje na tri boda minusa u odnosu na Juve.

Vasilios Torosidis, te Sejdu Keita i Adem Ljajić obezbijedili su tri boda sastavu Rudija Garsije, kojeg raduje i povratak u tim Kevina Strotmana nakon višemjesečne pauze zbog povrede.

Holanđanin je bio na terenu posljednjih desetak minuta.

Napoli je savladao Fiorentinu u gostima (1:0) i stigao do trećeg mjesta na tabeli i zone kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jedini gol na "Frankiju" dao je Gonsalo Iguain u 61. minutu nakon što je Nenad Tomović slabo reagovao u svom kaznenom prostoru.

Argentinac je tako i u četvrtom meču zaredom bio strijelac u prvenstvu...

"Viola" ja nakon tog pogotka bivšeg napadača Real Madrida bila u naletima, pogađala je i okvir gola Napolija, a posljednju šansu je imao Manuel Paskval kada je Kalidu Kulibali njegov šut odbranio s gol-linije.

Empoli je savladao Lacio sa 2:1, što je "nebesko-plavima" prvi poraz nakon šest utakmica (pet pobjeda i remi).

Domaćin je golovima Barbe i Makarone od 52. do 55. minuta stigao do velike prednosti, a tračak nade Rimljanima dao je Filip Đorđević u 66.

Inter je opet razočarao, iako je s igračem manje vodio sa 2:1 sve do 89. minuta protiv Verone. Na kraju je Niko Lopes matirao Samira Handanovića poslije asistencije petom Havijera Saviole, pa je Valter Mazari praktično na izlaznim vratima milanskog kluba.

Verona je povela golom Luke Tonija, onda je Mauro Ikardi preokrenuo, a Toni je promašio penal nakon što je Gari Medel igrao rukom u svom kaznenom prostoru i zaradio drugi žuti karton.

Od tog trenutka, Inter se branio, Verona je prijetila i došla do remija...

Kjevo je istim rezultatom savladao Ćezenu, a 1:1 je bilo u duelima Kaljarija i Đenove i Palerma i Udinezea.

Roma - Torino 3:0 (Torosidis 8, Keita 27, Ljajić 58)

Inter - Verona 2:2 (Ikardi 18, 48 - Toni 10. Lopes 89)

Fiorentina - Napoli 0:1 (Iguain 61)

Kaljari - Đenova 1:1 (Farijas 16 - Rosetini (autogol) 56)

Kjevo - Ćezena 2:1 (Pelisije 48, 90 - Đurić 88)

Empoli - Lacio 2:1 (Barba 52, Makarone 55 - Đorđević 66)

Juventus - Parma 7:0 (Ljorente 23, 36, Lihtštajner 29, Teves 50, 58, Morata 76, 88)

Palermo - Udineze 1:1 (Dibala (penal) 42 - Tero 5)