1 komentar(a)
Seltik, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.08.2016. 20:52h

Seltik, Legija i Ludogorec su na korak od grupne faze Lige šampiona, ostala dva para večerašnjeg programa i dalje ostaju otvorena pred revanše.

Kelti su pobijedili Hapoel Ber Ševu na "Seltik parku" sa čak 5:2 - vodili su 3:0, Izraelci za tri minuta došli na 3:2, a golove za miran revanš postigli su Dembele u 74. i Braun u 86.

Ludogorec je protiv Crvene zvezde najavio da želi u Ligu šampiona, a sada je još bliže nakon što je u Razgradzu savladao češku Viktoriju Plzenj - 2:0.

Roma je vodila u Portu (autogol Monteira), ali na kraju mora da bude zadovoljna remijem (1:1), jer je čitavo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje poslije isključenja Fermalena i jedva preživjena nalete domaćina koji su tražili preokret.

Monako je napravio možda i ključan korak ka evropskoj eliti, jer je u derbiju pobijedio Viljareal na "Madrigalu" rezultatom 2:1.

Fabinjo je pogodio za vođstvo Monaka, poravnao je Pato, a trijumf "kneževima" osigurao je Portugalac Bernardo Silva dvadesetak minuta prije kraja.

Legija pred revanš u Varšavi protiv irskog Dandalka ima dva gola prednosti - 2:0.

Seltik - Hapoel Ber Ševa 5:2

Rogić 9, Grifits 39, 45+1, Dembele 74, Braun 86 - Maranjao 55, Melikson 57.

Dandalk - Legija 0:2