Sergej Rebrov, Foto: Www.fcdynamo.kiev.ua
Ažurirano: 19.05.2014. 11:10h

Dinamo iz Kijeva je odlučio da ostavi Sergeja Rebrova na klupi prvog tima, saopšteno je danas.

Rebrov (39) je od aprila bio privremeni trener Dinama, a zamijenio je Olega Blohina, koji je podnio ostavku.

Dinamo je sinoć, u posljednjoj utakmici ukrajinskog prvenstva, pobijedio Zarju sa 3:1, ali je prvenstvo završio na 4. mjestu i igraće u Ligi Evrope sledeće sezone. Prvi put u istoriji ukrajinskog šampionata Dinamo nije među prve tri ekipe.

Kijevski velika je prošlog četvrtka, prvi put poslije pet godina, osvojio Kup Ukrajine, pošto je u finalu pobijedio Šahtjor sa 2:1. To je bila njegova prva pobjeda nad ekipom iz Donjecka u posljednje tri godine.

Rebrov je igrao za Šahtjor, odakle je 1992. godine prešao u Dinamo. Nastupao je još za Totenhem, Fenerbahče, Vest Hem, a karijeru je završio 2009. godine u Rubinu iz Kazanja.

Za reprezentaciju Ukrajine je odigrao 75 utakmica i postigao 15 golova.