Šestica Dortmunda za povratak na vrh tabele

55 pregleda 0 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.09.2017. 18:37h

Hofenhajm je nepuna tri sata bio na vrhu tabele, jer je Borusija Dormunda deklasirala imenjaka iz Mehnengladbaha sa 6:1 i vratila se na čelu tabele.

"Milioneri" su primili prvi gol u sezoni, ali su zato do vrha napunili mrežu gostiju i upisali peti trijumf u sezoni.

Pjer-Emerik Obamejang sa tri gola i Maksimilijan Filip sa dva bili su najzaslužniji za pobjedu Dortmunda, koji je već postigao 19 golova u šest kola.

Боруссия Д - Боруссия М 6:1 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Počasni pogodak za goste postigao je Lars Štindl u 66. minutu, a na 6:1 povisio je Julijan Vajgl i tako postavio konačan rezultat.

Mehengladbah je pao na deveto mjesto na tabeli, sa osam bodova iz šest duela.

Hofenhajm je kod kuće slavio protiv Šalkea sa 2:0, a domaćina su do pobjede vodili Denis Gajger u 13. minutu i Lukas Rup u 94. minutu.

Hofenhejm je upisao četvrtu pobjedu u sezoni, drugi je na tabeli sa 14 bodova, dok Šalke trenutno zauzima sedmo mjesto sa devet osvojenih bodova.

Lajpcig je na svom terenu slavio protiv Ajntrahta sa 2:1, a strijelci za Lajpcig bili su Žan Kevin Ogisten i Timo Verner. Jedini gol za Ajntraht postigao je Ante Rebić.

Lajpcig je šesti sa deset bodova, dok je Ajntraht deseti sa sedam bodova.

Majnc je na svom terenu pobijedio Hertu sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Pablo de Blasis u 54. minutu iz jedanaesterca. Majnc je upisao drugu pobjedu od početka šampionata i sada je na 13. mjestu sa šest bodova, dok je Herta na devetoj poziciji sa dva boda više.

Mečevi Verder - Frajburg, odnosno Štutgart - Augsburg završeni su bez golova....