Sevilja na korak od polufinala španskog Kupa

Rezultati prvih mečeva četvrtfinala Kupa kralja: Sevilja – Mirandes 2:0, Valensija – Las Palmas 1:1
Valensija - Mirandes, Foto: Valenciacf.com
Ažurirano: 21.01.2016. 22:07h

Sevilju formalnost odvaja od polufinala, dok su Valensija i Las Palmas odluku o ukupnom pobjedniku odložili za narednu srijedu - ishodi su večerašnjih mečeva četvrtfinala Kupa kralja.

Sastav iz Andaluzije je na svom Sančez Pichuanu pobijedio jedinog preostalog drugoligaša u takmičenju Mirandes 2:0, pogocima Francuza Stivena N`Zonzija u 20. i Vitola u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Valensija sa Gerijem Nevilom na klupi nikako da dočeka stabilniju formu.

„Slijepi miševi“ su na Mestaji u meču sa Las Palmasom postigli dva gola, ali to je bilo dovoljno samo za remi – 1:1.

Francuski internacionalac Vilfred Zaibo je u 38. minutu udarcem glavom zatresao sopstvenu mrežu, da bi poravnao Pako Alkaser šutem sa ivice šesnaesterca u 61. minutu. Istim rezultatom završen je meč istih rivala u Primeri, odigran na Mestaji prije tačno dva mjeseca...