Sevilja preko Alavesa do vrha tabele, Deportivo konačno pobijedio

Sva tri gola postignuta su u završnici meča, a Sevilja je do pobjede došla u nadoknadi vremena.
Primera, Foto: Footyheadlines.com
Ažurirano: 01.10.2016. 20:50h

Sevilja je upisala dva tri pobjeda protiv Alavesa (2:1) i privremeno dostigla Realu na vrhu tabele sa po 14 bodova. Real ima utakmicu manje...

Prvo je Visam Ben Jeder doveo domaćina u vođstvo, da bi Viktor Lagvardija donio Alavesu izjednačenje u 84. minutu, poslije kornera koji je izveo srpski internacionalac Aleksandar Pantić.

Sevilja je trijumfovala novim golom Ben Jedera, u drugom minutu nadoknade.

Sevilja sada ima 14 bodova i trenutno je druga, dok je Alaves ostao 11. sa devet bodova.

Pobjedu je upiosao i Leganes, protiv Granade (1:0), i tako nastavio da bilježi dobre rezultate od ulaska u Primeru.

Pobjedonosni gol postigao je Aleksander Šimanovski u 76. minutu.

Leganesu dobro ide u debitantskoj sezoni u Primeri, a poslije sedam utakmica ima 10 bodova i 10. je na tabeli.

Granada je ostala na samo dva boda i biće posljednja na tabeli španskog prvenstva i poslije sedmog kola.

Fudbaleri Deportiva ostvarili su drugu pobjedu u Primeri ove sezone, pošto su večeras u Korunji pobijedili Sporting iz Hihona sa 2:1.

Ovo je Deportivu prva pobjeda poslije one ostvarene u prvom kolu takmičenja, a do nje je došao golom Rajana Babela u 92. minutu meča. Odmah poslije toga sudija je odsvirao kraj, i ekipa iz Korunje je prekinula niz od pet mečeva bez pobjede.

Deportivo je sada 12. sa osam bodova. Sportingu je ovo bio četvrti uzastopni poraz i sada je pao na 15. mjesto sa sedam bodova.