Sevilji bod u Valensiji, Jovetića zaustavila stativa

Jovetić je meč počeo na klupi, ušao u 15. minutu, a dva minuta kasnije imao veliku šansu
62 pregleda 3 komentar(a)
sevilja, Foto: Eldesmarque.com
Ažurirano: 16.04.2017. 19:35h

Sevilja je na „Mestalji” prekinula niz od tri uzastopna poraza u gostima, igrala bez golova sa Valensijom, ali i izgubila korak za Atletikom u borbi za treće mjesto.

U meču otvorenog garda, najbolju šansu imao je Stevan Jovetić, koji je u 17. minutu pogodio stativu.

Jovetić je meč počeo na klupi, a ušao je samo dva minuta prije velike šanse umjesto povrijeđenog Vitola.

"Bila je ovo otvorena utakmica u kojoj su oba tima imala šanse. Nama je, međutim, pripalo drugo poluvrijeme i morali smo da krunišemo bolju igru", rekao je trener Sevilje Horhe Sampaoli.

Sevilja ima tri boda manje od Atletika, ali je za sada bezbjedna na četvrtoj poziciji sa osam bodova prednosti i utakmicom više od Viljareala.

"Borićemo se do kraja", poručio je Argentinac.

Valensija je, s druge strane, prekinula niz od tri vezane pobjede.

Валенсия - Севилья 0:0. Обзор матча. Испания. Ла Лига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

A Espanjol ne odustaje od borbe za evrokupove.

Izabranici Kikea Sančes Floresa su u podnevnom terminu slavili na gostovanju Leganesu sa 1:0.

Odlučujući momenat dogodio se u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Leo Baptistao postigao jedini gol na utakmici.

Espanjol zaostaje četiri boda u odnosu na Atletik Bilbao - Baski zauzimju posljednju poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

Leganes je trećim uzastopnim porazom došao u situaciju da strepi za opstanak, pošto u posljednjih šest kola brani pet bodova prednosti od Sporting Hihona, koji je na 18. mjestu i u zoni ispadanja.

Valensija - Sevilja 0:0

Leganes - Espanjol 0:1 (Leo Baptistao 90+2)

Betis - Eibar 2:0 (Martin 2, Sebaljos 89)

Granada - Selta 0:3 (Hosabed 23, Dijas 73, Buve 76)

Ponedjeljak

Alaves - Viljareal (20.45)

Subota: Barselona - Sosijedad 3:2, Atletiko Madrid - Osasuna 3:0, Sporting Hihon - Real Madrid 2:3, Deportivo - Malaga 2:0;

Petak: Atletik Bilbao - Las Palmas 5:1.