Sigurni Juve i Napoli, Miha nemoćan protiv Rome

"Vučica" kod kuće savladala Sampdoriju sa 3:0 golovima Matije Destra (dva) i Miralema Pjanića iz slobodnog udarca
83 pregleda 0 komentar(a)
Kvadvo Asamoa, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.02.2014. 22:05h

Juventus nije dozvolio iznenađenje protiv Kjeva - pobijedio je sa 3:1 i upisao 15. vezani meč bez poraza u šampionatu.

"Dama" je u prvih pola sata povela sa 2:0 (Kvadvo Asamoa i Klaudio Markizio), potom je početkom drugog poluvremena postigla autogol (Martin Kaseres), ali je sve dileme oko pobjednika otklonio Fernando Ljorente u 58. minutu.

Roma je počistila Sampdoriju (3:0), a posao "vučici" je olakšao pogodak Matije Destra u finišu prvog poluvremena.

Potom je Miralem Pjanić projektilom iz slobodnog udarca povisio na 2:0, a Destro je još jednim golom zaokružio vjerovatno najslabiji meč Sampdorije od kada je na klupi Siniša Mihajlović.

Problema nije imao ni Napoli koji je dominantno osvojio tri boda protiv Sasuola u gostima (2:0).

Blerim Džemaili u 38. i Lorenco Insinje u 56. donijeli su Napolitancima sigurnih šest bodova više od četvrtoplasirane Fiorentine...

Parma je počistila Atalantu u Bergamu sa 4:0, Đenova je izvukla bod protiv Udinezea (3:3), dok je Lacio poražen na Siciliji od Katanije sa 3:1.

Roma - Sampdorija 3:0 (Destro 44, 57, Pjanić 54)

Atalanta - Parma 0:4 (Molinaro 6, Benaluan (autogol), Kasano 77, Skeloto 90+3)

Kaljari - Livorno 1:2 (Nene 64 - Emerson 44, Paulinjo (penal) 53)

Đenova - Udineze 3:3 (Konate 45+1, Đilardino 69, 79 - Basta 35, Fernandeš 40, Murijel (penal) 48)

Juventus - Kjevo 3:1 (Asamoa 17, Markizio 29, Ljorente 58 - Kaseres (autogol) 51)

Sasuolo - Napoli 0:2 (Džemaili 37, Insinje 56)

Katanija - Lacio 3:1 (Isko 1, Spoli 48, Peruci 58 - Mauri 45+1)