Real dva puta vodio, a na kraju ostvario treći uzastopni remi. Lester savladao Porto, a Totenhem slavio u Moskvi.
76 pregleda 0 komentar(a)
Dortmund Real, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.09.2016. 20:58h

Borusija i Real igrali su 2:2 u derbiju drugog kola Lige šampiona.

Očekivano uzbudljiv i dinamičan meč odigran je u Dortmundu. Real je dva puta vodio, a domaćin, nošen sjajnom podrškom sa tribina, stigao do boda, efektnim golom Širlea.

Lester je ostvario i drugu pobjedu u elitnom takmičenju, golom Slimanija savladao je Porto u debiju pred svojom publikom.

Juve siguran u Zagrebu 4:0, a Monako u posljednjim sekundama meča došao do boda protiv Bajera.

GRUPA E

CSKA - Totenhem 0:1

Son 71.

Monako - Bajer Leverkuzen 1:1

Glik 90+4. - Ćićarito 74.

Tabela: Monako 4, Totenhem 3, Bajer 2, CSKA 1.

GRUPA F

Sporting - Legija 2:0

Ruiz 26, Dost 37.

Borusija Dortmund - Real Madrid 2:2

Obamejang 43, Širle 87. - Ronaldo 17, Varan 68.

Tabela: Borusija, Real 4, Sporting 3, Legija 0.

GRUPA G

Kopenhagen - Klub Briž 4:0

Densvil 54. (autogol), Dilejni 64, Santander 69, Jorgensen 90+1.

Lester - Porto 1:0

Slimani 25.

Tabela: Lester 6, Kopenhagen 4, Porto 1, Briž 0.

GRUPA H

Dinamo Zagreb - Juventus 0:4

Pjanić 24, Iguain 31, Dibala 57, Dani Alveš 86.

Sevilja - Lion 1:0

Ben Jeder 53.

Tabela: Juventus, Sevilja 4, Lion 3, Dinamo 0.

Tok mečeva

90+4. minut - Glik je u posljednjim trenucima donio bod Monaku.

87. minut - Borusija stiže do izjednačenja - sjajan gol Andrea Širlea, koji je poslao pravi projektil pod prečku, sa 13-14 metara iskosa sa desne strane.

Красивый гол в исполнении Андре Шюррле (27 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

86. minut - Juve na 4:0 u Zagrebu - Dani Alveš.

Posljednji pokušaji Dortmunda. Odjekuje nekadašnji "Vestfalen", napada domaćin, ali je Navas zaustavio šuteve rezervista Pulišića i Mora.

74. minut - Bajer je poveo na gostovanju u Monaku - neuništivi Meksikanac Ćićarito doveo je njemački tim u vođstvo. Meksikanac je postigao četvrti gol u samo tri dana - za vikend je upisao het-trik protiv Majnca.

Tačno 100 golova postigao je Ćićarito od kada je došao u Evropu, igrajući za Mančester junajted, Real i sada Bajer.

Монако - Байер 0:1. Чичарито от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sevilja ima 1:0 protiv Liona, a šansu da duplira prednost nije iskoristio Lusijano Vijeto, koji je iz penala šutirao preko gola.

71. minut - poveo je Totenhem u Moskvi - raspucani napadač iz Južne Koreje Son doveo je goste u vođstvo.

Гол: Сон (27 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

69. minutu - ubjedljivi Kopenhagen protiv Briža - 3:0, gol Paragvajca Santandera.

68. minut - ponovo vodi Real u Dortmundu - Ronaldo je centrirao, Benzema pogodio okvir gola, a Varan bio na pravom mjestu - 1:2.

Гол: Варан Рафаэль (27 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

64. minut - Kopenhagen stiže do 2:0 protiv Briža. Strijelac Dilejni. Danski tim je četiri minuta ranije promašio penal, neprecizan je bio Augustinson.

61. minut - prvi put je opasan Real u drugom poluvremenu. Ronaldo je glavom tukao pored gola.

57. minut - Juventus ovjerava pobjedu na "Maksimiru"- Paolo Dibala sa 20-ak metara za 3:0.

Динамо Загреб 0-3 Ювентус. Пауло Дибала от Football Live на Rutube.

53. minut - povela je Sevilja protiv Liona. Gol Francuza Ben Jedera.

Севилья - Лион 1:0. Виссан Бен Йеддер от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Borusija steže Real na startu nastavka. Navas je zaustavio šut Obamejanga.

51. minut - prva dobra akcija Borusije u nastavku. Dembele je šutirao preko gola, a mogao je da asistira Kastru.

Počela su druga poluvremena.

45. min: Poništen je gol Ronalda zbog ofsajda. Opravdano, jer je Portugalac bio iza odbrane Borusije nakon centaršuta Bejla.

Гол: Пьер-Эмерик Обамеянг (27 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

43. min: Borusija je izjednačila protiv Reala. Čudan gol na "Vestfalenu" - Navas je odbranio slobodan udarac Kastra, ali je lopta pogodila u glavu Varana i otkotrljala se u gol. Obamejang je sa gol-linije samo "pripomogao" da uđe.

37. min: Holanđanin Bast Dost postiže drugi gol za Sporting protiv Legije.

31. min: Gonsalo Iguain prima loptu na grudi nakon dubinske lopte Pjanića i lagano pogađa mrežu Dinama - 2:0 za Juventus u Zagrebu.

Динамо Загреб 0-2 Ювентус. Гонсало Игуаин от Football Live на Rutube.

26. min: Poveo je i Sporting protiv Legije - pogodio je Brajan Ruiz.

25. min: Lester je poveo protiv Porta - prvi gol u Ligi šampiona na stadionu "Kings pauer". Pogodio je Alžirac, Islam Slimani, na asistenciju Mareza.

Лестер - Порту 1:0. Слимани от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

24. min: Vodi Juventus u Zagrebu. Duga lopta Bonućija, loša reakcija odbrane Dinama i lagani dodir Miralema Pjanića - 1:0 za "staru damu".

Ovo je treći gol Ronalda na "Vestfalenu" - niko do sada nije dao toliko golova Borusiji u Ligi šampiona na njenom stadionu.

17. min: Gol u derbiju večeri, Real je poveo u Dortmundu. Brz kontranapad, Bejl je petom ostavio za Ronalda, koji je pogodio mrežu i otrčao u zagrljaj Zinedinu Zidanu.

Боруссия Д - Реал Мадрид 0:1. Криштиану Роналду от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

3. min: Krenulo je vatreno na "Vestfalenu" - po jedan slobodan udarac iz dobrih pozicija imali su Borusija i Real. Burki je odbranio Ronaldu, a Navas Kastru.