Siti može i po snijegu, Arsenal torpedovao Blekburn

Arsenal je danas u Londonu deklasirao Blekburn čak sa 7:1, u prvoj utakmici 24. kola Premijer lige.
Ažurirano: 04.02.2012. 19:55h

Mančester siti ostao je sam na vrhu Premijer lige uoči sjutrašnjeg derbija na "Stemford bridžu" između Čelzija i Mančester junajteda.

Četa Roberta Manćinija stigla je da obezbijedi pobjedu protiv Fulama prije sniježne oluje koja je zatrpala teren i tribine "Itihada" u drugom poluvremenu. Aguero je u 10. minutu iskoristio penal koji je skrivio gostujući defanzivac Beird, a isti igrač postigao je potom autogol nakon šuta Adama Džonsona.

U drugom poluvremenu je uslova za igru samo na početku, ali to nije smetalo "sniježnom čovjeku" Edinu Džeku 18 minutua prije kraja postigne treći gol na meču i postavi konačan rezultat. Ustalom, snijeg u Mančesteru bio je sitnica za bosansko-hercegovačkog napadača ako se zna da je u njegovom Sarajevu napadao više od metar...

Snijeg nije smetao ni Mojkovčaninu Stefanu Saviću, koji je proveo svih 90 minuta na terenu i doprinio da mreža "građana" ostane netaknuta.

To je prva pobjeda "tobdžija" u ovoj godini.

Trostruki strijelac za domaći tim bio je kapiten Robin van Persi u 2, 38. i 62. minutu. Dva gola postigao je Aleks Okslejd Čemberlejn, u 40. i 54, a po jedan Mikel Arteta, u 51, i povratnik u klub Tjeri Anri, koji je bio strijelac u trećem minutu sudijske nadoknade utakmice.

To je Anriju 175. gol u Premijer ligi, a prvi od 2007. godine kada je otišao u Barselonu, čime je dodatno pojačao svoje vođstvo na vječnoj listi Arsenalovih strijelaca.

Jedini gol za goste dao je Morten Gamst Pedersen u 32. minutu.

Gosti su od 43. minuta igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio odbrambeni igrač Gael Give.

Arsenal je, tako, postigao sedam golova prvi put od januara 2006. godine i trijumfa nad Midlsbroom od 7:0.