Siti nadmoćan u derbiju Mančestera

Dva gola je postigao Serhio Aguero, po jedan Jaja Ture i Samir Nasri, a sve što je uspio Junajted bilo je da postigne počasni gol u 87. minutu, nakon slobodnog udarca Vejna Runija
14 komentar(a)
Mančester siti, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.09.2013. 17:27h

"Bučne komšije" su utišale navijače "crvenih đavola" - Siti je u derbiju Mančestera ponizio Junajted i slavio sa 4:1.

Okršaj dva posljednja šampiona Engleske bio je potpuno neravnopravan, jer je u duelu dva nova menadžera tim Manuela Pelegrinija oduvao izabranike Dejvida Mojesa.

Dva gola je postigao Serhio Aguero, po jedan Jaja Ture i Samir Nasri, a sve što je uspio Junajted bilo je da postigne počasni gol u 87. minutu, nakon sjajnog slobodnog udarca Vejna Runija.

Stevan Jovetić je bio na klupi, ali nije ulazio u igru.

Na vrhu tabele nakon pet kola su omražene komšije, ali iz sjevernog Londona - Arsenal je u ranijem terminu nadigrao Stouk (3:1, Mesut Ozil namjestio dva gola, a kod prvog je Aron Ramzi pogodio nakon njegovog šuta i odbijene lopte), a Totenhem je u 93. minutu osvojio Kardif pogotkom Paulinja i dostigao "tobdžije" na tabeli.

Mančester siti - Mančester j. 4:1 (Aguero 16, 47, Ture 45+1, Nasri 50 - Runi 87)

Arsenal - Stouk 3:1 (Ramzi 5, Mertezaker 36, Sanja 72 - Kameron 26)

Kardif - Totenhem 0:1 (Paulinjo 90+3)

Kristal Palas - Svonsi 0:2 (Miću 2, Dajer 48)