Siti ne odustaje od titule

Sitiju gotovo sve zavisi od derbija Liverpul - Čelzi, gdje će navijati za sastav Žozea Murinja
Mančester siti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.04.2014. 21:23h

Mančester siti je i dalje u gri, titula ipak nije nemoguća misija - "građani" su savladali Vest Brom sa 3:1 i sada, uz meč manje, kasne šest bodova za liderom Liverpulom.

Možda je za velike preokrete kasno, ali Siti svakako ima šanse nakon ovog trijumfa (eventualni sinoćnji neuspjeh bi ih definitivno eliminisao iz trke), samo ostaje da navija za Čelzi u derbiju sa Liverpulom koji se u nedjelju igra na "Enfildu".

Ako "plavci" pobijede, pa i ako ne izgube, šanse sastava Manuela Pelegrinija će porasti.

Siti je već u 10. minutu imao dva gola prednosti (strijelci Pablo Sabaleta i Serhio Aguero), gosti iz Birmingema su smanjili prelijepim pogotkom Grejema Doransa, ali je svaku neizvjesnot na "Etihadu" ubio Martin Demikelis u 36. minutu.

Problem za Pelegrinija može da predstavlja povreda Davida Silve, kojem je stradao zglob.

A bez Španca i Jaje Turea Siti definitivno nije isti tim, vidjelo se to i protiv Sanderlenda. Igrao je i Stevan Jovetić - bio je na terenu posljednjih pola sata.

VBA, s druge strane, čeka borba za opstanak, s tim što će odigrati utakmicu više nego "davljenici" Kardif, Fulam i Norič.

Mančester siti - VBA 3:1 (Sabaleta 3, Aguero 10, Demikelis 36 - Dorans 16)