Siti opet melje: Čelsiju šest šamara, Aguero nastavio da piše istoriju

1716 pregleda 0 komentar(a)
Serhio Aguero, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.02.2019. 19:06h

Ako su Mančester siti i Serhio Aguero željeli da pošalju što jaču poruku Liverpulu, onda su u tome potpuno uspjeli.

"Građani" su nokautirali Čelsi, bilo je čak 6:0, i uz meč više se vratili na prvo mjesto zahvaljujući boljoj gol-razlici u odnosu na lidera "redse".

A način na koji sada pobjeđuje Siti je fascinantan, kao i lakoća kojom Aguero trese mreže.

Danas je pogodio tri puta, baš kao i protiv Arsenala prije sedam dana, pa se 11. het-trikom u Premijer ligi izjednačio sa doskorašnjim rekorderom Alanom Širerom.

"Plavce" je načeo Sterling u 4. minutu, a onda je na scenu stupio Aguero - promašio je zicer sa dva metra, prije nego je maestralno sa preko 20 metara matirao Kepu.

Kasnije se upisao i nakon greške Barklija, potom iz penala, kada je Širerov rekord i zvanično uhvaćen.

Sve to je uradio do 56. minuta, a u 65. je dobio ovacije kada je Gvardiola riješio da šansu da Žezusu.

Tačku na goleadu stavio je Sterling na pas Žezusa.

Čelsiju je ovo najubjedljiviji poraz u svim takmičenjima još od 1991.