Siti pao na sjeveru, velika šansa za Liverpul, kraj Solskjerove serije

Njukasl - Mančester siti 2:1, Rafa Benites napravio veliku uslugu bivšem klubu, Liverpul sjutra može na plus sedam
2429 pregleda 0 komentar(a)
Sitiju u Njukaslu nije pomogao ni gol u Aguera u 23. sekundi, Foto: SCOTT HEPPELL
Ažurirano: 29.01.2019. 23:17h

Liverpul sjutra ima šansu da vrati prednost na vrhu Premijer lige na velikih sedam bodova - pobjedu koju je ostvario u velikom derbiju prije četiri sedmice, Mančester siti je "poništio" večeras u Njukaslu

Tim Pepa Gvardiole senzacionalno je poražen na sjeveru (2:1), od tima koji se bori za opstanak, a trener Njukasla Rafa Benites napravio je veliku uslugu svom bivšem klubu.

Liverpul sjutra na "Enfild roudu" dočekuje Lester i ima ogromnu priliku da pobjedom napravi novi krupan korak ka tituli, koja se u gradu Bitlsa čeka 29 godina.

Nije pomogao ni najbrži gol u Premijer ligi ove sezone - Aguero je već u 23. sekundu na dodavanje Davida Silve doveo šampiona u vođstvo.

Sve se neočekivano promijenilo u nastavku, Rondon je u 66. minutu izjednačio i dao krila domaćem timu.

Veliki trijumf "svrakama" donio je Riči iz penala 10 minuta prije kraja.

Serija Ole Gunara Solskjera od osam pobjeda na klupi Mančester junajteda prekinuta je kada se najmanje očekivalo - Barnli je na "Old trafordu" osvojio bod (2:2).

U Junajtedu, međutim, moraju da budu zadovoljni, jer su se tri minuta prije kraja suočili sa nestvarnih 0:2, kada je Vuds savladao De Heu (prvi gol dao je Barns čim je počelo drugo poluvrijeme).

U furioznom finišu domaćih Pogba je u 87. minutu smanjio iz penala, a Lindelof u nadoknadi izjednačio na 2:2.

Solskjer prvi put nije dobio, ali je i dalje neporažen na klupi.

Remi Junajteda iskoristio je Arsenal, da pobjedom nad Kardifom (2:1) opet pobjegne velikom rivalu dva boda na 5. mjestu.

Obamejang je u 66. minutu iz penala doveo "tobdžije" u vođstvo.

Na 2:0 povisio je Lakazet u 83. minutu.

Trijumf Velšana ublažio je Mendez-Laing u trećem minutu sudijskog dodatka.

Veliki preokret, u režiji Aleksandra Mitrovića, napravio je Fulam.

Tim Klaudija Ranijerija gubio je kod kuće 2:0 na poluvremenu protiv Brajtona, ali je u nastavku dao četiri gola - 4:2.

Srpski napadač dva puta je pogodi mrežu i jednom asistirao.

Vulverhempton je kod kuće bio nemilosrdan protiv Vest Hema (3:0), dok je Everton slavio na gostovanju posljednjeplasiranom Hadersfildu - 1:0, golom Ričarlisona već u 3. minutu.

Vanredno, 24. kolo biće kompletirano sjutra, mečevima Bornmut - Čelsi, Sautempton - Kristal Palas, Liverpul - Lester i Totenhem - Votford.