Siti peticom protiv Hadersfilda do četvrtfinala FA Kupa

Gosti su iznenađujuće poveli, golom Bana u 7. minutu, ali su Sane, Aguero iz penala i Sabaleta preokrenuli već do poluvremena.
Aguero, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.03.2017. 22:14h

Mančester siti je u ponovljenom meču osmine finala FA Kupa napunio mrežu drugoligaša Hadersfilda (5:1) i plasirao se u četvrtfinale, gdje će sa sastati sa Midlzbroom.

Duel istih rivala prije 10 dana na stadionu Hadersfilda završen je bez pobjednika 0:0, pa se po pravilima Fudbalske asocijacije Engleske igrala nova utakmica, ovoga puta na terenu Mančester sitija.

Pep Gvardiola je izveo najjači tim i pokazao da mu je najstarije takmičenje na svijetu ipak značajno u kalendaru.

Aguero je u 73. minutu dao još jedan gol, dok je Ihenaćo u nadoknadi uljepšao trijumf Sitija.

Манчестер Сити - Хаддерсфилд 5:1. Обзор матча. Кубок Англии 2016/17. 1/8 финала. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Četvrtfinalni mečevi FA Kupa igraju se 11, 12. i 13. marta, a parovi su Čelsi - Mančester junajted, Arsenal - Linkoln, Totenhem - Milvol i Midlsbro - Mančester siti.

Pobjednici idu na "Vembli", gdje će se igrati oba polufinala, kao i finalna utakmica.