Siti rutinski osvojio "Emirejts", dva gola i asistencija De Brujnea

"Građani" slavili 3:0 protiv Arsenala
1514 pregleda 0 komentar(a)
Šou De Brujnea, Foto: Beta/AP

Mančester siti je podsjetio na svoja najbolja izdanja i rutinski savladao Arsenal na "Emirejtsu".

Bilo je 3:0, a sve se znalo već na poluvremenu - dva gola Kevina de Brujnea i asistencija kada je pogodio Rahim Sterling pokazali su koliko su "tobdžije" daleko od najboljih engleskih ekipa.

Već nakon 89 sekundi Belgijanac je zatresao mrežu Bernda Lenoa, samo nekoliko trenutaka pošto je prvu šansu na meču imao domaćin.

I nakon 0:1 Arsenalova igra se raspala, defanzivni blok nije postojao, pa su "građani" pored tri gola imali još tri velike šanse u prvih 45 minuta.

Nastavak je bio odrađivanje posla, pa je Siti došao do 11. trijumfa u sezoni. Na trećem mjestu ima 35 bodova, četiri manje od Lestera, a 14 od lidera Liverpula.