Siti slavio u Njukaslu, Liverpulu goleada protiv Stouka

Pri rezultatu 1:0 kapitenu "svraka" Šeiku Tioteu je poništena golčina sa 25 metara, jer su sudije procijenile da je Joan Gufran smetao Džou Hartu
78 pregleda 14 komentar(a)
Alvaro Negredo i Tim Krul, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.01.2014. 18:39h

Mančester siti je preoteo Čelziju 1. mjesto na tabeli Premijer lige, ali će pobjeda nad Njukaslom (2:0) ostati u sjenci polemika.

Naime, pri rezultatu 1:0 kapitenu "svraka" Šeiku Tioteu je poništena golčina sa 25 metara, jer su sudije procijenile da je Joan Gufran smetao Džou Hartu.

Jedan od brojnih Francuza u crno-bijelom dresu jeste bio najbliži golu, morao je da se sklanja kako bi lopta prošla, ali je Hart bio na potpuno drugoj strani i nikako nije mogao da mu smeta. Uzalud su bili protesti Alana Pardjua i i njegovih pulena...

Siti je odolio pritisku na "Sent Džejms parku" i u samom finišu potvrdio pobjedu. Alvaro Negredo je u 95. minutu, nakon pasa Džejmsa Milnera, izašao sam na Tima Krula, koji mu je odbranio zicer, ali se lopta odbila pravo na Španca, pa je samo ugurao u praznu mrežu.

Prvi pogodak je dao Edin Džeko već u 8. minutu poslije odličnog centaršuta Aleksandra Kolarova.

U međuvremenu su obje ekipe imale po nekoliko odličnih šansi, ali su Hart i Krul bili fenomenalni. "Građani", ipak, nemaju previše razloga za zadovoljstvo, jer je Samir Nasri u suzama napustio teren nakon što ga je u koljeno udario Mapu Janga-Mbiva.

Siti nakon 21 kola ima 47 bodova, jedan više od Čelzija, dok Arsenal, koji sjutra gostuje Aston Vili, ima 45.

Goleada sa osam golova na "Britaniji" je pripala Liverpulu - "redsi" su iskoristili sve greške Stouka u odbrani i slavili sa 5:3.

U suštini, bio je to duel u kojima odbrana nije ni bilo, jer su oba tima stvorila bezbroj šansi, a u takvoj borbi protiv Liverpula nije lako - Luis Suares je sa dva gola i asistencijom napravio razliku, baš kao i povratnik Danijel Staridž i kapiten Stiven Džerard.

Liverpul je vodio sa 2:0. domaćin izjednačio do poluvremena, ali u nastavku je penal Vilsona nad Sterlingom nakon blagog kontakta lansirao tim Brendana Rodžersa ka pobjedi.

Sa bijele tačke je siguran bio Džerard koji je u 650. mečuz u dresu Liverpula postigao 163. pogodak.

Rezultati 21. kola

Njukasl - Mančester siti 0:2

Džeko 8, Negredo 90+5.

Stouk - Liverpul 3:5

Krauč 39, Adam 45, Volters 85 - Šoukros (autogol) 5, Suares 32, 71, Džerard (penal) 51, Staridž 87.