Siti više nije prvi: Čelsi srušio šampiona i poslao Liverpul na vrh

"Plavci" nanijeli prvi poraz šampionu, Totenhem siguran u Lesteru
121 pregleda 0 komentar(a)
David Luiz Čelsi - Mančester siti, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.12.2018. 21:34h

Mančester siti je izgubio prvi put u sezoni, to ga je i koštalo prvog mjesta - novi lider u Premijer ligi je Liverpul.

Aktuelni šampion je pao u Londonu, bolji je bio Čelsi koji je slavio 2:0 golovima Kantea i Davida Luiza na asistencije Azara.

Siti je preko 40 minuta dominirao, imao i nekoliko šansi koje su propuštali Sane i Sterling, a onda su "plavci" poveli iz prvog udarca na gol - Azar je uposlio Kantea, koji je poslao loptu iznad glave Edersona.

U nastavku se sve promijenilo, Čelsi je kontrolisao dešavanja, Siti stihijski napadao, a tačka na uzbuđenja je stavljena u 78. minutu kada je Luiz pogodio glavom poslije kornera...

Liverpul, koji je danas deklasirao Bornmut 4:0, ima bod više od Sitija, dok je Čelsi četvrti sa dva boda manje od Totenhema, koji je sa 2:0 slavio na gostovanju Lesteru.

Son u posljednjim trenucima prvog dijela i Dele Ali u 58. minutu donijeli su gostima sigurnu pobjedu.