Škuletić uveo Partizan u Ligu Evrope, Grof ispao

103 pregleda 9 komentar(a)
Petar Škuletić, Foto: Beta
Ažurirano: 28.08.2014. 21:25h

Partizan je ušao u grupnu fazu Lige Evrope, zahvaljujući napadaču iz Danilovgrada.

Petar Škuletić je postigao oba gola za "crno-bijele" na gostovanju Nefčiju u Bakuu, gdje je srspki vicešampion slavio sa 2:1 i potvrdio pobjedu iz Beograda (3:2).

Nekadašnji igrač Zete je u 24. minutu majstorski matirao bivšeg golmana Crvene zvezde Sašu Stamenkovića, a domaćima je izjednačenje donio Vobaj u 58. minutu.

Legija stranaca iz Azerbejdžana je napadala, ali je Vebnje u 86. minutu dobio crveni karton, a Škuletić nakon dva promašaja Živkovića dao svoj drugi gol u 92. minutu.

Nakon toga je na terenu došlo do koškanja, a crvene kartone su dobili Ramos i Kaue iz Nefčija i Škuletić.

Čini se da je sudija iz Austrije, Robert Šergenhofer, pogriješio što je poslao u svlačionicu Škuletića, jer je ratoboran bio Vojislav Stanković...

Rostov Miodraga-Grofa Božovića nije nadoknadio minus iz prvog meča protiv Trabzona (0:2), pošto je revanš u Rusiji završen bez golova.

U grupnoj fazi je Krasnodar, koji je nadoknadio minus iz San Sebastijana (0:1) i savladao Real Sosijedad sa 3:0.

Ruse je u ravnopravnu situaciju doveo Žoazinjo iz penala u 71. minutu, da bi se za veliku pobjedu pobrinuli Pereira u 88. i Ari u 90.

Moskovski Dinamo je u 93. minutu izbjegao eliminaciju, kada je Kristofer Samba šokirao navijače Omonije, koja je na putu do plej-ofa izbacila Budućnost.

U prvom meču u Moskvi je bilo 2:2, Kiprani su imali 1:1 do samog kraja, ali ih je bivši štoper Blekburna, Anžija i Kvins Park Rendžersa bacio u očaj.

Tako je Dinamo osvetio gradskog rivala Lokomotivu, koja se obrukala protiv Apolona. Nakon 1:1 na Kipru, u glavnom gradu Rusije je bilo čak 1:4.

Lion je u revanšu u Rumuniji savladao Astru sa 1:0, ali je ispao jer je kući izgubio 2:1.

U grupnoj fazi je drugu godinu zaredom Rijeka, koja je u revanšu u Moldaviji potvrdila pobjedu sa Kantride (1:0), pošto je savladala Šerif sa čak 3:0.

Hajduk, pak, nije uspio da se izbori za evropsku jesen, jer je Dnjepar odolio u Splitu i sačuvao prednost iz prvog susreta (2:1).

Drugi tim iz grada pod Marjanom, Split, ispao je od Torina. U dvomeču je odlučio samo jedan gol, koji je El Kaduri u 22. minutu dao iz penala.

Nevjerovatan meč odigrali su Fejnord i ukrajinska Zarja. Holanđani su vodili 3:0, ali su gosti izjednačili na 3:3 i bili na pragu grupne faze, jer je prvi meč završen 1:1.

Popularni "Tiganj" je "zapalio" Manu, koji je u 92. minutu pogodio za konačnih 4:3.

Najubjedljivija je bila Borusija Menhengladbah, koja je Sarajevo sa "Borusija parka" ispratila sa 7:0. Gol manje je postigao Inter na "Đuzepe Meaci" protiv Stjarnana.

Po tri gola su dali momci sa ex-YU prostora - timu sa Koševa je presudio momak rođen u Zenici, koji nastupa za Švedsku - Branimir Hrgota, a Islanđane je topredovao Hrvat Mateo Kovačić.

Lokomotiva Moskva - Apolon 1:4 - prvi meč 1:1

Krasnodar - Real Sosijedad 3:0 - 0:1

Nefči - Partizan 1:2 - 2:3

Omonija - Dinamo Moskva 1:2 - 2:2

PAOK - Zimbru 4:0 - 0:1

Metalist - Ruh Horžov 1:0 (poslije produžetka) - prvi meč 0:0

Astra - Lion 0:1 - 2:1

Šerif - Rijeka 0:3 - 0:1