Slavljenik Teri lansirao Čelzi na 2. mjesto

Džon Teri je 400. meč u Premijer ligi proslavio 34. golom, kojim je trasirao put Čelziju ka trijumfu nad Sautemptonom
4 komentar(a)
Ažurirano: 01.12.2013. 18:39h

Treći put u ovoj sezoni Premijer lige gol je postignut u 13. sekundi, ali je baksuzni tim ovog puta slavio. Čelzi se oporavio od šoka i trijumfom nad Sautemptonom se osamio na 2. mjestu, sa četiri boda manje od vodećeg Arsenala.

Mikael Esijen je prvi put nakon maja 2012. bio u startnoj postavi u Premijer ligi, ali je počeo užasno - pokušao je da vrati loptu do Petra Čeha, ali je samo "asistirao" Džeju Rodrigesu, koji je zatresao mrežu za isto vremena koliko je bilo dovoljno Asmiru Begoviću i Hesusu Navasu.

Čelzi je nakon toga napadao, ali je Artur Boruc branio sve što je mogao do 55. minuta, kada je pogodio štoper Gari Kejhil. Preokret je već u 62. fenomenalnim šutem glavom donio Džon Teri, koji je 400. meč u Premijer ligi proslavio 34. golom.

Pobjedu je samo potvrdio Demba Ba u 90.

Mančester siti je pokazao koliko je moćan na "Etihadu", gdje je upisao i sedmu pobjedu u isto toliko utakmica. Žrtva je ovog puta bio Svonsi, koji su torpedovali Alvaro Negredo i Samir Nasri (dva puta).

Dvostruki strijelac: Samir Nasri

U derbiju 13. kola, Totenhem je dva puta vodio protiv Mančester junajteda, ali je na kraju osvojio samo bod.

Kajl Voker je u 18. minutu iz slobodnog udarca doveo svoj tim u vođstvo, a izjednačenje je stiglo nakon nešto više od pola sata igre.

Pogriješio je upravo Voker, loptu je ubacio Fil Džons, a Vejn Runi je bio brži od Sandra i poslao loptu iza leđa Iga Ljorisa.

Nakon devet minuta igre u nastavku, Totenhem je opet poveo, a strijelac je bio Sandro. Vođstvo domaćina, međutim, trajalo je samo tri minuta, jer je Runi pogodio nakon sumnjivo dosuđenog penala.

Naime, Dani Velbek je stigao do lopte prije Ljorisa, ali se spetljao i pao preko nje. Za trenutak ga je zakačio golman domaćina, a sudija Majk Din pokazao je na bijelu tačku.

Dao oba gola za Junajted: Vejn Runi

Francuski golman je dobio žuti karton, a Runi je šutirao neodbranjivo po sredini gola.

Liverpul je izgubio korak za vodećim Arsenalom, jer je izgubio od Hala sa 3:1. Domaći su poveli preko Livermora, izjednačio je Džerard, da bi velika tri boda domaćinu donijeli Mejler i Škrtel, koji je zatresao svoju mrežu.