"Slonovi" u finalu, treći put u posljednjih devet godina

Obala slonovače, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 04.02.2015. 21:54h

Selekcija Obale Slonovače plasirala se u finale Kupa Afričkih nacija, treći put u posljednjih devet godina, nakon sjajnog izdanja i pobjede u polufinalu protiv DR Konga - 3:1.

"Slonovi" će u nedjelju imati šansu da osvoje prvi trofej pobjednika Crnog kontinenta od 1992. godine, nakon poraza u finalima 2006. i 2012. Protivnik će biti pobjednik drugog polufinala između domaćina Ekvatorijalne Gvineje i Gane, koje je na programu sjutra.

Najbolji afrički fudbaler Jaja Ture doveo je Obalu Slonovače u vođstvo u 21. minutu, sjajnim udarcem sa 20 metara. Selekcija DR Konga, koja je stigla do polufinala nakon spektakularnog preokreta protiv Konga (od 0:2 do 4:2) izjednačila je samo tri minuta kasnije preko Mbokanija iz penala, ali je ponovo kapitulirala u finišu prvog poluvremena.

Igrao se 41. minut kada je napadač Rome Žervinjo - fudbaler koji je zbog suspenzije propustio dva posljednja meča u grupi - glavom donio novo vođstvo svom timu.

Pobjedu i plasman u polufinale "slonovima" je ovjerio Konan u 68. minutu.