Sevilja - Lester 2:1, Porto - Juventus 0:2
74 pregleda 0 komentar(a)
Korea, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2017. 21:49h

Fudbaleri Sevilje savladali su Lester 2:1 na svom terenu, pa će odluka o četvrtfinalisti biti donijeta u revanšu.

Španski tim je vodio 2.0, golovima Sarabije i Koree, kome je maestralno asistirao Jovetić, promašio penal i još mnogo šansi, da bi Džejmi Vardi postigao gol za veliku nadu "lisica".

Juventus je, s druge strane, slavio u Portu 2:0, pogocima Marka Pjace i Danija Alveša, praktično osiguravši prolaz među osam najboljih.

Porto je od 26. minuta imao igrača manje.

Tok mečeva

Sevilja ne uspjeva da napravi jači pritisak nakon primljenog gola, a vrijeme curi. Ibora je imao šansu, dobru šutirao glavom nakon kornera, ali je lopta zakačila gornji dio prečke.

74. minut - Juventus završio posao - 2:0 protiv Porta. Strijelac Dani Alveš.

73. minut - Lester se vratio - Drinkvoter je sa lijeve strane ubacio, a Džejmi Vardi pogodio - 2:1. Nada za Lester.

Prvi gol Vardija u Ligi šampiona, prvi pogodak poslije 748 minuta igre u svim takmičenjima.

72. minut - konačno Juventus. Marko Pjaca, mladi hrvatski napadač, koji je samo pet minuta ranije zamijenio Kvadrada. Porto - Juve 0:1.

66. minut - Juve nikako da materijalizuje brojčanu prednost. Novu šansu imao je Iguain - ostalo je 0:0.

62. minut - Sevilja vodi 2:0. Maestralni Stevan Jovetić izborio se za loptu između dva čuvara, sjajno je primio, ugledao Hoakina Koreu, koji je od prečke pogodio gol Šmajhela.

60. minut - nakon greške igrača Sevilje, malo više prostora za Lester, a udarac Drinkvotera blokirao je Rami. Samo korner.

Prinudna izmjena u Sevilji - mladi defanzivac Lengle je povrijeđen, mijenja ga Kariso. U Lesteru umjesto Muse ušao je Grej.

Dobra šansa za Porto - Lajun je bio zamalo neprecizan.

Opasan napad Sevilje, Vitolo je iz teške pozicije, gotovo iz mrtvog ugla, pogodio stativu, a lopta plesala po gol-liniji.

47. minut - lopta u mreži Porta, ali je Dibala bio u ofsajdu.

Počela su druga poluvremena.

Nakon prvih 45 minuta Sevilja vodi protiv Lestera 1:0 i može da žali što prednost nije veća.

Sarabija je postigao jedini gol, a Šmajhel bio najbolji pojedinac meča.

Danski golman odbranio je penal Korei i imao još nekoliko odličnih odbrana.

U Portu, domaćin od 26. minuta ima igrača manje, Juventus dominira, dobre šanse imali su Kvadrado i Iguain, Dibala je pogodio stativu, ali golova nema.

45+1. minut - mnogo sreće za Porto - Dibala je pogodio stativu.

39. minut - prilika za Juventus. Iguain je šutirao, Kasiljas budan - izbacio je u korner.

Juventus koristi brojčanu prednost, kontroliše utakmicu protiv Porta, ali za sada nema golova...

Ništa se na "Pishuanu" nije promijenilo nakon vodećeg gola Sevilje. Lester ne može da zadrži loptu, domaćin strpljivo gradi napade.

Korea je opasno šutirao po zemlji sa 20-ak metara, nova odbrana Šmajhela, koji je u 13. minutu odbranio i penal.

27. minut - mnogo sreće za Porto - Kvadrado je bio neprecizan za nekoliko centimetara

U Portu, Juve je dobio veliku prednost - domaćin je u 26. minutu ostao sa deset igrača.

Aleks Telješ je za nepuna dva minuta dobio dva žuta kartona.

Minut kasnije pokušao je i Jovetić - njegov udarac sa 30-ak metara je zakačio nekog od igrača Lestera, a Šmajhel izbacio loptu u korner.

25. minut - vodi Sevilja, bilo je samo pitanje vremena.

Sjajan gol Pabla Sarabije, koji je glavom sa desetak metara pogodio od stative, nakon centaršuta Eskudera.

22. minut - još jedna odbrana Šmajhela. Tukao je Eskudero sa ivice šesnaesterca, Danas siguran na golu.

13. minut - Korea promašio penal za Sevilju, Šmajhel je pročitao njegov šut i uhvatio loptu.

Korea je i izborio najstrožu kaznu. Oborio ga je Morgan, nakon konfuzne reakcije svih defanzivaca Lestera u šesnaestercu.

Mirnih 10 minuta u posljednja dva meča osmine finala...

Na "Dragaou", Porto je imao prvi pokušaj. Brahimi je iz slobodnog udarca prebacio gol.

Umalo je zatim Fuhs iznenadio svog golmana Šmajhela, koji je hitro reagovao i spriječio autogol.

Sevilja je od starta prebacila igru na polovinu gostiju, odmah je pokušao Sarabija sa 20-ak metara - preko gola.

Počeli su mečevi na "Pishuanu" i "Dragaou".

Prvi krug osmine finala Lige šampiona završava se večeras, utakmicama Porto - Juventus i Sevilja - Lester.

Zvanično je - Stevan Jovetić se vratio na najveću scenu, poslije 805 dana ponovo je u Ligi šampiona.

Vodiće Sevilju u duelu sa engleskim prvakom - Horhe Sampaoli ukazao mu je povjerenje od starta, nakon briljantne partije u duelu sa Eibarom u posljednjem kolu Primere.

Sevilja, trostruki osvajač Lige Evrope, želi da napravi proboj i u elitnom takmičenju, a šanse da dođe do četvrtfinala, da eliminiše posrnule "lisice", na papiru su velike.

I navijači očekuju mnogo, vidi se to po atmosferi koja je vladala uoči meča.

Više stotina navijača ispratilo je igrače Sevilje kada su krenuli prema "Sančes Pishuanu"...

Još vatrenija atmosfera bila je ispred samog stadiona...

Sampoli je iznenadio odlukom da od prvog minuta zaigra Korea, a ne Ben Jeder, pa će Jovetić biti i najistureniji igrač domaćeg tima.

Lester, očekivano, sa Vardijem i Musom u napadu, Marezom kao polušpicem, ali ofanzivna postavka djeluje toliko loše da je šampion Engleske doživio pet vezanih poraza u Premijer ligi, da je na posljednjih šest mečeva osvojio samo bod, a da, pritom, nije postigao ni jedan jedini gol.

Na "Dragau" se sastaju Porto i Juventus.

Biće to poseban duel dvije fudbalske gromade - Ikera Kasiljasa i Điđija Bufona, dva vjerovatno najbolja golmana novijeg doba.

Veterani, rivali, institucije - Bufon 39, Kasiljas 35 godina, zajedno su odigrali 1949 utakmica u karijeri, ukupno osvojili 41 veliki trofej.

Istorija modernog fudbala ne može se ispisati bez njih dvojice.

Kasiljas večeras igra 174. uitakmicu u evropskim kupovima, čime će izjednačiti rekord Paola Maldinija - legendarni Španac debitovao je prije 20 godina na golu Reala.

Juve samouvjereno ulazi u meč sa Portom, sa Iguainom, Mandžukićem, Dibalom i Kvadradom, ali protiv portugalskog giganta u gostima nikome nije lako.

Hendikep za goste je odsustvo Leonarda Bonućija, ali ga mijenja iskusni Andrea Barzalji.