Šok i tuga u Dortmundu: Borusija na najbolniji način otpala iz borbe za titulu?

1953 pregleda 0 komentar(a)
Danijel Kaliđuri slavi gol u Dortmundu, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.04.2019. 17:54h

Na najbolniji mogući način, u duelu sa najvećim rivalom, Borusija Dortmund je, najvjerovatnije, ostala bez titule u Bundes ligi.

"Milioneri" su u derbiju Rura na svom terenu poraženi od Šalkea 4:2, tako da Bajern sjutra ima šansu da pobjegne na četiri boda, ako savlada pretposljednji Nirnberg u gostima.

Do kraja šampionata ostala su još tri kola...

Borusija je, da sve bude još bolnije, povela u 13. minutu, preko Marija Gecea.

I stala - Danijel Kaliđuri u 18. iz penala i Salif Sane deset minuta kasnije preokrenuli su rezultat.

Nervoza se uvukla u domaći tim, Marko Rojs je u 60. minutu dobio direktan crveni karton zbog faula sa leđa nad Suatom Serdarom, da bi Kaliđuri dva minuta nakon toga povisio na 3:1.

Borusija je zatim ostala i sa devetoricom, jer je i Volf isključen zbog grubog prekršaja, ponovo nad vezistom Serdarom.

U finišu je nadu domaćinu donio Aksel Vitsel, a sve dileme riješio Bril Embolo za konačnih 4:2.